Bunalıma Giren Şahıs Yön Tabelasına Çıktı

Bunalıma Giren Şahıs Yön Tabelasına Çıktı

Yayınlama: 07.06.2016
302
A+
A-

 

Bunalıma Giren Şahıs Yön Tabelasına Çıktı

 

Tekirdağ sahil Atatürk bulvarın üzerinde bulunan yön tabelasına çıkarak atlayacağını söyleyen bir kişi trafiği felç etti.Bir saatlik ikna çabalarından sonra itfaiye merdiveni ile aşağı indirildi.

 

 


Tekirdağ’da iddiaya göre çocuğunun ilaçlarını alamayınca bunalıma giren Doğan K, adli kişi sahil Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve yaklaşık on metre yüksekliğindeki yön tabelasının üzerine çıkarak İntihar girişiminde bulundu. Yön tabelasının üzerindeki kişiyi görenler itfaiye ve polise haber verdiler. Olay yerine gelen Büyükşehir belediyesine ait itfaiye ekipleri yere branda gerdikten sonra merdivenli araçla Doğan Ç’i ikna etmeye çalıştılar. Karabük’ten kısa bir süre önce Tekirdağ’a iş bulma umuduyla geldiği öğrenilen Doğan Ç, yaklaşık bir saat aşağı inmesi için ikna edilmeye çalışıldı. Bu sırada trafik ekipleri Malkara yönünden İstanbul yönüne araç geçişine izin vermedi. Yolda uzun araç kuyruğu oluştu. Polis ekipleri Doğan Ç’in isteklerini yerine getirileceği sözünü verdikten sonra ikna ederek itfaiye merdiveni ile aşağı indirdiler.

 

 


İddiaya göre Doğan Ç, 4 aylık çocuğunun ilaçlarını alamadığı ve iş bulamadığı için böyle bir eylemde bulunmuştu. Olay yerine gelen Süleymanpaşa belediye başkan yardımcısı Gülferah Güral, Doğan Ç’in ihtiyacı olan ilaçları ve iş bulma konusunda yardımcı olacağını belirterek Doğan Ç ile birlikte önce belediye binasına buradan da Tekirdağ devlet hastanesine gittiler. Doğan Ç’in eylemine son vermesinin ardından trafiğe kapanan Atatürk Bulvarı yeniden kontrollü olarak trafiğe açıldı.