ADEN DERSHANESİ , LİSE DÖNÜŞÜMÜNDE TÜRKİYEDE 2. OLDU

ADEN DERSHANESİ , LİSE DÖNÜŞÜMÜNDE TÜRKİYEDE 2. OLDU

Yayınlama: 20.06.2014
238
A+
A-

 

 

ADEN DERSHANESİ , LİSE DÖNÜŞÜMÜNDE TÜRKİYEDE 2. OLDU


Dershanecilik hakkında ki gelişmelere istinaden Eğitimde bir devrim niteliğinde olan dershane dönüşümü başladı. Çıkarılan  6528 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında  dershanelerin özel anadolu lisesine dönüşümü 02.06.2014 tarihinde tüm Türkiye’deki dershaneler için başladı. Tekirdağ’da yıllardır dershanecilik sektöründe  faaliyet gösteren ve alanında çok başarılı çalışmalar yapan ADEN DERSHANESİ yine bir ilke imza attı. Dönüşümün başvuruları başladığı ilk  başvurusunu tamamlayan ADEN DERSHANESİ bu alanda  Tekirdağ’da ilk olduğu gibi Türkiye de de başvuru yapan 2. Dershane oldu.


Bu konu hakkında görüşünü aldığımız Kurucu Temsilcisi Sadık Baş, ‘’Eğitimde Güzel sonuçlar oluşturacak bu sisteme hemen geçebilmek için arkadaşlarımızda uzun süredir çalışıyorduk ve hemen başvurumuzu yaptık bu kapsamda benzerinin Tekirdağ da ilki olacak ADEN ANADOLU LİSESİ’ni 2014-2015 eğitim öğretim yılında faaliyete geçireceğiz. Uzun Yıllara dayalı bir birikimimiz ve kadromuzla bu alanda oldukça iddialıyız artık Öğrencilerimiz belli bir disiplin içinde hafta içinde Direk hedeflerinde ki üniversite ve bölümlerine hazırlayacağız bunun bütün altyapısı tamam, bizim öğrencilerimiz dershane okul etüd üçgeninde sıkışıp kalmayacak bütün bu çalışmaları biz okul bünyesinde ve okul saatlerinde tamamlayıp çok verimli bir sonuç aynı zamanda da hafta sonlarını öğrencilerimiz bırakıp sosyal olmalarını dinlenmelerini sağlayacağız. Çok kısa bir süre sonrada ADEN ORTAOKULU içinde başvurumuz kısmet olursa tamamlayacağız ’’dedi.


Milli Eğitim Bakanlığına 04.06.2014 tarihinde müracaat ettiklerini, İnternet üzerinden yapılan müracaatta, müracaat sayısı başvuru sırasına göre Bakanlık tarafından otomatik olarak verildiğini, buna göre Aden Dershanesine başvuru sırası olarak 2. sıra verildiğini belirtmiştir.