Tekirdağ Klaipeda İle Eşleşti

Tekirdağ Klaipeda İle Eşleşti

Yayınlama: 26.09.2014
191
A+
A-

 

Tekirdağ Klaipeda İle Eşleşti

 

 

Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi (VABpro) kapsamında yürütülen “AB-Türkiye Şehir Eşleştirme Programı” çerçevesinde 14–16 Nisan 2014 tarihlerinde, Ankara’da görüşmeler düzenlenerek Tekirdağ ile Litvanya’nın Klaipeda şehri eşleşti.


 

Eşleşme programının ilk adımı olarak 25–30 Mayıs 2014 tarihlerinde, Tekirdağ İli AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Dağıstan KILIÇASLAN ve beraberindeki heyet tarafından, Litvanya’nın Klaipėda şehrine, uygulamaları yerinde incelemek amacıyla çalışma ziyareti düzenlendi. İkinci adım olarak ise Litvanya’nın Klaipeda şehrinden bir heyet; çevre, atık yönetimi ve turizm  tematik öncelikleri kapsamında işbirliği yapmak üzere 28 Eylül–01 Ekim 2014 tarihleri arasında Tekirdağ’da bulunacak.


 

Ziyaret kapsamında Klaipeda Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Arturas SULCAS, Klaipeda Bölgesel Atık Yönetim Merkezi (KRATC) Direktörü Sarunas REİKALAS ve Kültür Bölümü Uzman Şefi Karolina PASKEVİCİENE’den oluşan 3 kişilik heyet 29 Eylül Pazartesi günü saat 10.00’da Tekirdağ Valisi Ali YERLİKAYA’yı  makamında ziyaret edecekler.