BİZDE VARIZ DEDİLER

BİZDE VARIZ DEDİLER

Yayınlama: 01.01.1970
229
A+
A-

 

MİNİK ELLER HARİKALAR YARATTILAR

 

Tekirdağ^da faaliyet gösteren ve sektörde öncü olmayı hedefleyen Özel Toprak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kurumda rehabilite edilen öğrencilerinin resim tablo ve el işi çalışmalarından oluşan yıl sonu sergisini Tekira AVM'de ziyaretçilerin beğenisine sundu. Oldukça yetenekli olan çocukların el emeği yaptıkları eserler görenleri şaşırttı.

 

"BİZDE VARIZ"

 

Özel Toprak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin öğrencileri 'Biz de varız!' projesi kapsamında, eğitim yılı içinde yaptıkları eserleri görücüye çıkardı.

 

Tekira Alışveriş Merkezi yönetiminin sergi için yer imkanı vererek destek olduğu sergi, alışveriş merkezinin ikinci katında 2 gün ziyaterçi akınına uğradı. açılan sergide yaptıkları resimleri sergileyen öğrenciler ve öğretmenleri, ziyaretçilere çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Zihinsel engelliler ile yaygın gelişimsel bozukluğu bulunan ve bedensel engelliler ile işitme engellilere okuma ve yazma eğitiminin verildiği merkezde öğrencilerin 9 aylık süre zarfında yaptıkları eserler profosyonelleri aratmadı.Merkezin Kurucusu Hatice Özdemir, bünyelerinde bulunan 'özel' çocukların, her türlü eğitimlerini verdiklerini söyledi.

Özdemir, Özel Toprak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Tekirdağ'ın en kapsamlı rehabilitasyon merkezi olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Bu eğitimlerde amacımız öğrencilerimizin sosyal duygusal ve davranış problemleri ile temel özbakım becerilerinin yanısıra akademik becerilerini geliştirme ve topluma uyum becerilerini arttırmaktır. Kurum olarak; kaliteli ve disiplinli hizmet anlayışını içeren eğitim politikasıyla ve uzman kadromuzla hizmet veriyoruz, okulumuzun daha ilk öğrenim yılı olmasına rağmen ailelerin yoğun ilgisine mazhar olduk. Bizlerde bu özel çocukları kendi çocuklarımız gibi kabul edip müfredat dışındada bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz dedi.