Tekirdağ’da 3 Katlı Bir Evin Çatısına Yıldırım Düştü

Tekirdağ’da 3 Katlı Bir Evin Çatısına Yıldırım Düştü

Yayınlama: 04.09.2014
287
A+
A-

 

Tekirdağ’da 3 Katlı Bir Evin Çatısına Yıldırım DüştüTekirdağ’ın Merkez Süleymanpaşa İlçesi Gündoğdu mahallesi  İlker sokak üzerinde bulunan 3 katlı bir binaya yıldırım düştü.


 

Olay dün gece saatlerinde yağan sağanak yağış sırasında meydana geldi. 3 Katlı binanın ahşap çatısına düşen yıldırımın ardından hemen alev alan çatı katı İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası söndürüldü. Üç katlı binada yaşayan ve Tekirdağ’da yerel bir gazete de çalışan Nijat Ayvaz “ O sırada evde oturuyordum, bilgisayarın başında ertesi gün ki köşe yazımı oluşturuyordum. Öyle şiddetli bir gürültü ile bir patlama oldu ki sokakta, o aydınlanmanın birkaç saniye sonrasında zaten evde ki bütün elektrik sistemi bloke oldu.Evin içerisinde ki ana arterlerde, büyük bir patlama gerçekleşti. Ben hiç bir şey düşünemedim o anda, o telaşla hemen tredaşı aradım ve elektriklerde bir arıza olduğunu belirttim ve bunun giderilmesini belirttim. O sırada içeriden yanık kokuları gelmeye başladı, ama kokunun nereden geldiğini ben bilmiyorum evde herhangi bir yoğun duman olmadığı için de herhalde elektrik kabloları yandı diye düşündüm. ” Dedi.


 

“KAPIYI AÇTIĞIMDA DIŞARISI KOMPLE ALEV ALMIŞTI”

 


Süleymanpaşa ilçesi gündoğdu mahallesi İlker sokakta meydana gelen olaydan etkilenen yerel gazeteci Nijat Ayvaz kapıdan çıkmaya kaldığında dışarısının alev aldığını belirterek ; “Dışarıya çıkacaktım ki kapıyı açmamla beraber kapının dışı komple alev almıştı zaten çatımız ahşaptı. Yıldırım düşünce önce gaz bağlantılarını kestim onun ardından evde bulunan kardeşimi dışarı çıkardım ve itfaiyeyi aramak için komşularımdan yardım istedim. İtfaiyeyi aradıktan bir süre sonra gelerek olaya müdahale etti ama tabi ki gazetecinin en büyük mirası kamerası ve fotoğraf kamerasıdır diğer elektrik aksamlar bir çok şeyde çok büyük hasar var. Çok şükür canımda bir şey yok” dedi.


 


FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ


 

Süleymanpaşa İlçesi Gündoğdu mahallesinde bulunan evin çatı katına düşen yıldırımın tam doğalgaz saatin oraya düşmesi ise Doğalgaz saatinin büyük zarar görmesine neden oldu. Doğalgaz saatinin yakınına düşen yıldırımın saati patlatmaması ise faciayı önlemiş oldu.