AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI..

AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI..

Yayınlama: 01.10.2015
200
A+
A-

 

AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI..

 

Tekirdağ AK Parti il başkanlığı aday tanıtım toplantısı, Süleymanpaşa İlçesinde bulunan Özcanlar Restaurant’ta düzenlendi. İlk günkü aşkla, hep birlikte Tekirdağ sloganı başlığı ile düzenlenen toplantıda 6 aday basın mensupları ve partililerin karşısına çıkarken program İstiklal Marşımızın okunması ve ardından AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay`ın konuşması ile başladı.

İlk olarak kürsüye çıkan Ahmet Akçay konuşmasına “Terör olaylarında şehit olan tüm vatan evlatlarının huzurlarında saygıyla eğiliyorum” ifadeleri ile başlarken “Her bir şehit kardeşime Rabbimden rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Şehitlerimizin anne ve babalarına sabırlar temenni ediyorum. PKK başta olmak üzere insan öldürmeye odaklı tüm terör örgütlerini lanetliyorum” dedi. İl Başkanı Ahmet Akçay son günlerde yoğun yağışlar nedeni ile yaşanan sel felaketlerinde zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Devletin her daim vatandaşın yanında olduğunu vurgu yapan Akçay Cumhuriyet Halk Partili yerel yönetimlerin başarısız olduğunu belirtirken “Seçimde hezimete uğradılar diyenler, zafer sarhoşluğuyla hizmet yolunda hezimet yaşayan CHP’li yerel yöneticilere sesleniyorum. Allaha şükür milletimize hizmet yolunda biz hezimete uğramadık. En büyük hezimet hizmet götürememe hezimetidir.  Bırakın siyaseti biz yapalım. Siz milletimize hizmet götürün. Yollar çökmüş, çamur deryası olmuş, arabalar devrilmiş, evler yıkılıyor,  vatandaşlarımız dert yanıyor, Allah aşkına siz ne iş yapıyorsunuz. 1 buçuk yıldır hala bizim poşet eylemimizi konuşup duruyorlar. Ne kadar boş şeylerle uğraşıyorlar. Altyapı ile ilgili acilen çalışmalarınızı yoğunlaştırın. Biz de hükümetimiz olarak TRAGEP Projesini bitirmek için büyük bir seferberlik halindeyiz. Bu tür zararlarımız TRAGEP ile inşallah azalacak” dedi.
Milletvekili sayısını arttıracağız1 Kasım seçimlerinde tüm parti kademelerinin daha fazla gayret sarf etmesi gerektiğini belirten Akçay “Sabırla güler yüzle, azimle, aşkla, sevgiyle çalışacağız. Halkımızı tek tek dinleyeceğiz. Tüm sokaklara, evlere; tüm kalplere ulaşacağız. Gençlerimize özellikle ulaşacağız. Kadınların, çiftçilerin, esnafın isteklerine her zaman kulaklarımızı açtık, şimdi bir defa daha yeniden onlarla buluşacağız. Yeniden el ele vereceğiz. İlk günkü aşkla çalışacağız. İlk günkü gibi büyük bir aşkla ‘Haydi Bismillah’ diyerek her sabah yola koyulacağız. İnşallah oylarımızı arttıracağız. İnşallah sevenlerimizi arttıracağız. İnşallah Tekirdağ’ın TBMM’de ve hükümet partisinde milletvekili sayısını arttıracağız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay`ın konuşmasının ardından 6 milletvekili adayının biyografileri okundu. Ardından sırasıyla söz alan milletvekili adayları basın mensupları ve partililere hitap etti. 6. Sıra milletvekili adayı Adnan Argan 7 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye`nin kargaşa ortamına sürüklendiğini gördüğünü ve bu nedenle görev almak istediğini belirtirken “1 Kasım seçimlerini kurtuluş savaşı olarak görüyorum. AK Parti 3 Kasım 2001`de iktidar oldu. Yine Kasım ayında seçime gidiyoruz. Tarih tekerrür edecek. 1 Kasımda iktidar başında, iş başında olacağız” dedi.
AK Parti Tekirdağ 5. Sıra milletvekili adayı Ömer Karadeniz ise konuşmasında genel siyasetten örnekler verirken AK Parti döneminde eğitim, sağlık, ekonomi, demokrasi ve insan hakları gibi konularda Türkiye`nin çağ atladığını belirtti. 1 Kasım seçimlerinin önemine vurgu yapan Karadeniz tüm AK Parti`nin 1 Kasım`da yeniden tek başına iktidar olacağı ifade etti.

Ömer Karadeniz`in konuşmasının ardından söz alan 4. sıra adayı Ali Gümüş “Partimizin kurulduğu günden bu yana görev alan tüm teşkilat mensuplarımızın emekleri sırtımızdadır. Bu bilinçle hizmet yolunda çok çalışacak ve 1 Kasım seçimlerinde partimizi tek başına iktidara taşıyacağız” dedi. 3. Sıra milletvekili adayı Metin Akgün ise konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi`nin koalisyonda grev almamak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirtirken “1 Kasım seçimleri ülkemizin huzurunu bozan dış mihraklar için inlerine gömüleceği tarih olacaktır. Terör örgütlerinin kökünün kazınacağı tarih olacaktır” dedi.


Mustafa Yel; “Onlar çamur, çukur festivali düzenlesin”

AK Parti 25. Dönem Tekirdağ Milletvekili ve 26. Dönem milletvekili adayı Ayşe Doğan ise konuşmasında “Gün birlik günüdür. Osmanlı ruhu ile çalışma günüdür. Malazgirt`te başlayan mücadelemizin Çanakkale ruhu ile devam etmesini diliyorum” dedi. Programın son konuşmacısı olarak kürsüye gelen Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel “Pkk ile mücadelede Türkiye`nin en başarılı dönemi yaşadığını ifade ederken “6 bin pkk`lının 5`te 1`i etkisiz hale getirilmiştir. Türkiye artık terörün belini kırmıştır. 1 Kasım seçimlerinde pkk`yı tarihin derinliklerine gömmeye söz veriyoruz” dedi. 7 Haziran seçimleri sonrası CHP ve MHP`nin milleti yönetmeye talip olmadığını sözlerine ekleyen Mustafa Yel “1 Kasım seçimlerinde milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir” dedi. CHP`li yerel yönetimlerin başarısız olduğunu belirten Yel; “11 ilçe ve büyükşehir belediyesinin yapamadıklarından dolayı Tekirdağlı kan ağlıyor. Ufacık bir yağmurda çamur deryasına dönen yollarda çukura düşmüş araçlar görüyoruz. Kısa bir süre önce yaptıkları Altınova Mahallesinde logar kapaklarını unutulduğunu görüyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çamur, çukur festivali düzenlesin” dedi. Süleymanpaşa belediyesi tarafından ilçenin çeşitli yerlerine konulan heykeller ile ilgili de tepkisini dile getiren Mustafa Yel “Milletin parasını ne idüğü belirsiz heykellere yatıramazsınız. 300 bin lira gibi ciddi bir rakamı heykellere değil ihtiyaç olan hizmetlere verin” dedi.
Yaklaşık 2 saat süren kahvaltılı aday tanıtım toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile son bulurken AK Parti ilçe başkanları kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda partili toplantıda hazır bulundu.