TEDES HAYATA GEÇİYOR

TEDES HAYATA GEÇİYOR

Yayınlama: 16.11.2013
218
A+
A-

 

TEKİRDAĞ PİLOT BÖLGE (TEDES) DEVREDE

 

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun Ek 16’ncı Maddesinin Uygulanmasına İlişkin (KGYS) Kent Güvenlik Yönetim Sistemi – (TEDES) Trafik Elektronik Denetleme Sistemlerinin hayata geçmesi için ilk adım atıldı.


Trafik Elektronik Denetleme Sistemlerinin uygulanmasında pilot yer olarak belirlenen Hürriyet Mahallesi Baykallar Mevkii’ndeki kavşağa yüksek çözünürlüklü kamera güvenlik sistemi yerleştirildi.
 
 
 
Sistemin Tekirdağ için son derece önemli olduğunu belirten Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, “Tekirdağ Belediyesi Mücavir alanı içerisinde kalan karayollarında can ve mal güvenliğinin sağlanması, düzenli ve güvenli trafik akışının temin edilmesi hedefiyle Trafik Elektronik Denetleme Sisteminin ilk adımı atıldı. Hürriyet Mahallesi Baykallar Mevkii’ndeki kavşağa yerleştirilen sistemle trafik güvenliği 24 saat izlenecek, sinyalizasyon, kazai durumlar ve hız konusunda kurallara uyulması ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak şekilde caydırıcı bir denetim yapılacak.
 
 
 
 
 Tekirdağ Belediyesi olarak halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda emniyete her zaman gerekli desteği vereceğiz. Bu uygulamadan elde edilecek gelirden yüzde 30 oranında belediye aktarım yapılacak. Bu gelir ile de kentdeki trafik güvenliği konusunda daha detaylı çalışmalar yapılabilecek” dedi.


Sistemin kurulması aşamasındaki çalışmaları yerinde takip eden Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz de uygulamanın şehrin muhtelif yerlerinde yaygınlaştırılacağını dile getirerek, ayrıca hız koridorları uygulamasının da altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.