Tecrübeli Eğitimci Muzaffer Doğan Aday Adayı Oldu (Video Haber)

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Muzaffer Doğan Ajans Tekirdağ gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli Eğitimci Muzaffer Doğan Aday Adayı Oldu (Video Haber)
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.03.2023
412
A+
A-

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Muzaffer Doğan Ajans Tekirdağ gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Ajans Tekirdağ kameralarına özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Muzaffer Doğan, kendisini tanıttı. Uzun süredir eğitimcilik yapan tecrübeli isim Milletvekilliğine aday adayı oldu. Doğan; ‘’Edirne’nin Keşan İlçesine bağlı Karaali köyünde doğdum. İlk ve Orta öğrenimini Edirne’de tamamladım. Daha sonra üniversite eğitimini Bursa’da eğitim fakültesinde tamamladım ve eğitimci olarak atandım. Elazığ, Kayseri ve Tekirdağ olmak üzere bu bölgelerde yaklaşık 37 yıl eğitim alanında hizmet ettim. Ayrıca bu esnada STK’larda da görev aldım. En uzun vadeli görev aldığım STK, Türk Eğitim-Sen ve Kamu-SEN oldu.  17 sene Tekirdağ’da bu iki kurumun şube başkanlığını ve temsilciliklerini yaptım. Bu arada diğer STK ile beraber oluşturduğumuz, 65 STK’nın sözcülüğünü yaptım. İnsan hakları, kent konseyi gibi alanlarda da uzun yıllar çalıştım. Son 6 Yıldır da emekli olduktan sonra İYİ Parti’de üye, yönetim kurulu üyesi, İl Başkan yardımcısı ve vekili şeklinde görev aldım. Nasip olursa sayın Cumhurbaşkanımız da seçim kararı aldı. Önümüzde ki süreçte İYİ Parti’nin takvimi gereği, müracaat tarihi belli olduğunda gidip Ankara’dan müracaatımızı yapacağız ve aday adayı olacağız görevimizi yapmaya çalışacağız.’’ Şeklinde konuştu

PARTİMİZİ BİRİNCİ PARTİ YAPMAK İÇİN GAYRET İÇİNDE OLACAĞIM

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Muzaffer Doğan;‘’Muzaffer Doğan,nasip olursa  gazi meclise giderse nasıl bir milletvekili olacağız. Bugüne kadar bazı milletvekillerimizi şöyle eleştiriyorduk Ankara’dan gelmiyorlar, sahaya gitmiyorlar şeklinde eleştiriyorduk. Biz tabi Ankara’da da gazi mecliste de görevimizi yerine getireceğiz, soru önergeleri, şehrimizle ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. Ayrıca üyelerimizi, halkımızı bilinçlendirmek için sahaya gideceğiz. Tekirdağ’ı gezeceğiz, gezilmedik yer bırakmayacağız. Daha önce birlikte görev yaptığım arkadaşlar beni tanıyorlar. Ben işi ciddiye alan bir insan olarak, Ankara’da duyduğum, bildiğim her şeyi halkıma aktaracağım ve partimizi daha güçlendirmek için elimden geleni yapacağım. İddiam şudur, öyle bir yetki verilirse, öyle bir sorumluluk olursa partimizi kısa zamanda Tekirdağ’da birinci parti olma yolunda elimden geleni yapacağım. Trakya insanını çok iyi tanıyorum, ben zaten Trakyalı olduğum için Trakya insanı belli bir ideolojik formda değil, yani bizim Türkiye’de bahsettiğimiz sağcı, solcu formunda değil. Trakya insanı demokrat, çalışkan insanları arıyor. İnşallah İYİ Parti olarak zaten bu yoldayız, bunları da yapacağız.’’ Dedi.

PARTİLERLE İŞİ OLMAYAN ADAY ADAYLARINI YADIRGIYORUM

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Muzaffer Doğan; ‘’Benim kafamda ki milletvekilliği şöyle olmalı. Hatta adaylar bile böyle olup yola çıkmalı. Öncelikle siyasi partide görev alıp o süreçte teşkilatları iyi tanımalı. İlin sorunlarını iyi tanımalı, ilçelerin sorunlarını iyi tanımalı ve onlarla ilgili çözüm yolları hakkında kafa yormalı. Ankara’ya gittiğinde bunu kolayca aktarabilsin. Sadece ilin sorunlarını bilmek yetmiyor, Türkiye’nin sorunlarını da bilmeli, hatta ve hatta dünyadan da haberdar olmalı. Ancak böyle bir vekil adaylığı ile başarılı olunabileceğini düşünüyorum. Son zamanlarda şunu duyuyoruz, işte hiç siyasi partide bulunmamış insanların son günlerde birden çeşitli şekillerde ortaya çıkıp milletvekili adaylığı için uğraşmalarını yadırgıyorum. Şunun için yadırgıyorum, bu insanlar teşkilatları tanımıyor, ili tanımıyor, sorunlarını tanımıyor. Peki ne olacak ne zaman tanıyacak bunları, milletvekili olduktan sonra mı ? tanıyacak. Bu doğru değil, zaman kaybı ve verimsizlik demektir. Biz teşkilatı tanıyoruz, ili de tanıyoruz, Türkiye hakkında da genel gidişat hakkında da düşüncelerimiz var. Nasip olurda bize yetki verilirse biz ilk günden daha soru önergesi ile Tekirdağ’ın sorunlarını Türkiye gündemine getirmeye hazırız. Ve şunu söylüyorum. Türkiye gündeminde artık Tekirdağ’da var olacak sorunları ile birlikte.’’ İfadelerini kullandı.

TEKİRDAĞ’IN SORUNLARI SAYMAKLA BİTMEZ

‘’Doğu’dan bakınca Tekirdağ’ın hiçbir sorun yokmuş gibi görünüyor ama öyle değil. İçinde olanlar bunun farkındadır. Tekirdağ bir kere sanayi bölgesi olduğu için sanayinin getirdiği sorunlar var. Göç sorunu var, bunun gibi bir çok sorun var. Bunların içerisinde en önemli sorunlardan birisi sanayide faaliyet gösteren firmaların vergi merkezlerinin Tekirdağ’da olmayışı nedeniyle Tekirdağ büyük sorunlar yaşıyor. Şöyle bir örnek vereyim, Tekirdağ vergi toplamada 8. Sırada, verginin geriye dönüşümünde 49-50. Sırada. Bu arada ki makas çok açık, dolayısıyla Tekirdağ topladığı verginin yatırıma dönüşmesi noktasında geç kalmakta bu da sıkıntılara yol açmaktadır. Hangi sıkıntılar  yaşanıyor, zamanında vergi dönüşümünü alabilsek Okul sorunu yaşamayız, yol sorunu yaşamayız, yatırım sorunu yaşamayız, çevre sorunu bu kadar yaşanmaz. Diye düşünüyoruz ama maalesef bu gecikmekte.Tekirdağ’da fabrikaların vergi merkezlerinin Tekirdağ’da olmayışı nedeniyle vergiden alması gereken payı alamamaktadır. Bizim yaptığımız hesaplamalara göre Tekirdağ yaklaşık bu yıl içerisinde söylüyorum, 300 milyona yakın vergi kaybını İstanbul’a, Ankara’ya diğer illere kaptırmaktadır. Bu doğru değil, inşallah biz meclise gittiğimizde bu sorunu yerinde mecliste çözüp Tekirdağ’ın kalkınmasına da bu yönde hizmet edeceğiz. ’’ dedi.

Tecrübeli eğitimci Muzaffer Doğan, Tekirdağ’ın Eğitim sorunları ile ilgili de tespitlerde bulundu.

 

REKLAM ALANI