TAKSİ PLAKA FİYATLARI UÇTU

TAKSİ PLAKA FİYATLARI UÇTU

Yayınlama: 10.09.2013
512
A+
A-

 

 

TEKİRDAĞ'DA TAKSİ PLAKA FİYATLARI UÇTU

 

Tekirdağ’ın büyükşehir olmasıyla birlikte 50 bin TL’ye satılan taksi plaka fiyatları 250 bin TL’ye ulaştı. Taksiciler kısa bir sürede yaşanan bu fiyat artışına İstanbul’dan gelen talep patlamasının neden olduğunu kaydediyor.


13 ille birlikte büyükşehir olan Tekirdağ’da taksi plaka fiyatları uçuşa geçti. Tekirdağ’ın büyükşehir olmasının ardından 15 ile 50 bin TL arasında değişen taksi plaka fiyatları şimdilerde ise 100 ile 250 bin arasında alıcı buluyor. Son günlerde İstanbul’dan gelen bazı aracı firmaları 20 taksi plakası satın aldı.

               


Tekirdağ’ın büyükşehir olmasıyla taksi plaka fiyatlarının tavan yaptığını kaydeden Tekirdağ Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Taksiciler Sorumlusu Saffet Bayram, “Tekirdağ’ın büyükşehir olması nedeniyle İstanbul’dan taksi plakalarına yoğun bir talep var. 15-20 taksi plakası İstanbul’dan gelen yatırımcılara satıldı. Genelde alanlar yatırım amacıyla bu plakaları alıyor. Eskiden 15 ile 50 bin TL arasında değişen taksi plaka fiyatları şimdilerde ise 100 ile 250 bin TL arasında alıcı buluyor. Bu artışın nedeni Tekirdağ’ın büyükşehir olması ve talebin fazla olmasıdır.” dedi.

               


Bazı taksi plakalarının 250 bin TL olduğunu kaydeden Bayram, “Tekirdağ’ın büyükşehir olmasıyla birlikte beklentiler yükseldi. İstanbul’dan gelen yatırımcılar taksi plakalarına ilgi gösteriyor. Talep fazla olunca kısa bir sürede plaka fiyatları da uçuşa geçti. Bu fiyatlar artık böyle seyredecektir.” dedi.