Süleymanpaşa’da ‘Yarıyıl Tatil Şenliği’ Başladı

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Yarıyıl Tatil Şenliği, ‘Sihirli Orman’ isimli çocuk tiyatrosuyla başladı.

Süleymanpaşa’da ‘Yarıyıl Tatil Şenliği’ Başladı

Yayınlama: 24.01.2024
50
A+
A-

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Yarıyıl Tatil Şenliği, ‘Sihirli Orman’ isimli çocuk tiyatrosuyla başladı.

Süleymanpaşa Belediyesi’nce 22-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenen ‘Yarıyıl Tatil Şenliği’ ilçede Yahya Kemal Bayatlı Kültür Merkezi’nde başladı. Tamamen ücretsiz olarak düzenlenen şenlik eğlenceli ve öğretici etkinliklere ev sahipliği yaparken, ilk günkü programda ‘Sihirli Orman’ isimli çocuk tiyatrosu sahnelendi.

BAŞKAN UZUNLAR’DAN TÜM ÇOCUKLARA DAVET

Süleymanpaşa’da yaşayan çocuklara eğlenceli olduğu kadar eğitici ve verimli bir tatil geçirmeleri için destek olmak istediklerini ifade eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, “Çocuklarımız her şeyin en iyisine layık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çocuklarımızın okul ve sosyal hayatlarını daha kaliteli hale getirmek için çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Tüm ilkokul öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık, açtığımız sayısız kursla farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerine katkı sağladık, akademik destek verdik, çeşitli yarışmalarla sanata özendirdik, şehrimizi spor tesisleri ile donatarak boş zamanlarını geçirebilecekleri çok sayıda alternatif yarattık. Artık geleneksel hale getirdiğimiz yarıyıl şenliğimizle çocuklarımızı tatilde de yalnız bırakmıyoruz. Çocuk Tiyatrosu şenliğimiz, tüm çocuklarımıza açık ve tamamen ücretsiz olacak. Tüm kardeşlerimizi karne sevinçlerini birlikte yaşamak üzere şenliğimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Uzunlar etkinlik kapsamında, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi fuayesi salonunda planetaryum gösterisinin de çocuklara eğlence ve bilim dolu anlar yaşatacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Ajans Tekirdağ