Süleymanpaşa’da Risk Analizi ve Zemin Etüdü Yapılacak

Süleymanpaşa Belediyesi ile Namık Kemal Üniversitesi büyük Marmara depremi öncesinde, Süleymanpaşa’da Risk Analizi ve Zemin Etüdü yapacak.

Süleymanpaşa’da Risk Analizi ve Zemin Etüdü Yapılacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.02.2023
302
A+
A-

Süleymanpaşa Belediyesi ile Namık Kemal Üniversitesi büyük Marmara depremi öncesinde, Süleymanpaşa’da Risk Analizi ve Zemin Etüdü yapacak.

6 Şubat günü Türkiye’yi yasa boğan büyük depremin ardından, akıllarda Marmara depremi ile ilgili çalışmalar geldi. Süleymanpaşa Belediyesi ile Namık Kemal Üniversitesi ortaklaşa Süleymanpaşa ilçesinde Risk analizi ve Zemin Etüdü çalışmalarına başladı. Süleymanpaşa Belediyesi toplantı salonunda NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in öncülüğünde üniversite hocaları bir araya geldi. Toplantıda gündem Büyük Marmara depremi ve Süleymanpaşa oldu. Alınan karar doğrultusunda, Süleymanpaşa Belediyesi ve NKÜ ortaklaşa Süleymanpaşa’da Riskli binaların analizini ve zemin analizini yaparak depreme hazırlık çalışmalarını başlattı.

ÖNCELİKLİ RİSKLİ ZEMİN VE BİNALAR DENETLENECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; ‘’Asrın felaketi, deprem gerçeği ile her an karşı karşıya bulunduğumuzu bizlere bir kez daha gösterdi. Devlet – Millet dayanışmasıyla afetin yaraları hızla sarılmaya çalışılırken, biz de şehrimiz için acil eylem planı kapsamında önemli bir projeye “Bismillah!” diyoruz. Süleymanpaşa Belediyesi olarak, Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde hayata geçireceğimiz projeyle, Süleymanpaşa’mızdaki tüm binaların 𝑜̈𝑛𝑐𝑒𝑙𝑖𝑘𝑙𝑒 𝑟𝑖𝑠𝑘𝑙𝑖 𝑧𝑒𝑚𝑖𝑛 𝑣𝑒 𝑒𝑠𝑘𝑖 𝑏𝑖𝑛𝑎𝑙𝑎𝑟, risk analizlerini yaparak, şehrimizin zemin etütlerini mikro düzeyde güncelleyeceğiz. Rektörümüz Sn. Mümin Şahin hocama ve tüm ekibine can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyor; bu hayati projemizin şimdiden tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

RİSK ANALİZİ VE ZEMİN ETÜDÜ ÇOK ÖNEMLİ

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin; ‘’Bu noktada zemin etütlerinin yapılması ve bina risk analizlerinin yapılması hakikatten önemli. Bu bağlamda da bizler bölgemize, Süleymanpaşa’mıza, Tekirdağ’ımıza üniversite hocalarımız ile birlikte analizlerin yapılması önem arz ediyor. İnşallah ileri ki günlerde bu projenin ayrıntıları ile birlikte gerekli açıklamalar yapılacak. Bu vesile ile katkı sağlayan tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

REKLAM ALANI