ÇOCUK RUH SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

ÇOCUK RUH SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

Yayınlama: 01.02.2016
228
A+
A-

 

ÇOCUK RUH SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

 

Süleymanpaşa Belediyesi, daha önce açılışını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi’ni yeni hizmet binasına taşırken yeni binanın açılışı da düzenlenen kokteyl ile yapıldı.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, il ve ilçe protokolü ile vatandaşların katıldığı kokteylde açılış konuşmasını Başkan Eşkinat yaptı.EŞKİNAT: “BİRLEŞMİŞ MİLLETLER NEZDİNDE ÇOCUK DOSTU KENT PATENTİ ALINMASINA YÖNELİK ÖNEMLİ BİR ADIM”
Süleymanpaşa Belediyesi’nin yapılan tesis ile çok önemli bir yola girdiğini belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bu açtığımız tesis Süleymanpaşa Belediyesi’nin Birleşmiş Milletler nezdinde Çocuk Dostu Kent patentini almasına yönelik önemli bir adım. Çocuk Ruh Sağlığı Merkezimiz daha önce ilkel koşullarda bir konteynırda açılmıştı. Şimdi daha çağdaş, Süleymanpaşa’nın çocuklarına yakışır bir binada hizmet vermeye devam edecek.” dedi.SÜLEYMANPAŞA’DA BAYREUTH PARKI AÇILACAKAçıklamalarına Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi’nin yanı sıra yeni yapılacak projelerle devam eden Eşkinat; “Bu park güzel bir park. Bu bina da güzel bir bina. Çocuk Ruh Sağlığı Merkezimizin alt tarafına da şu anda 3500’e çocuğumuza yaklaşan Çocuk Kulübü’müzün üyelerini ağırlayacağımız bir mekan oluşturacağız. Parkı da kardeş Bayreuth Belediyesi’nin daha önce Tekirdağ için yaptığı parka karşılık
Bayreuth adıyla önümüzdeki günlerde hizmete açacağız.” ifadelerini kullandı.ALBAYRAK: “TEKİRDAĞIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak bir konuşma yaparken; “Sayın Ekrem Bey’in ve ekibinin yaptığı her işte güzellik var. İki yeni amaçtan yeni bir proje başlatılıyor. Tekirdağımız için çok önemli bir proje. Ayrıca parkı da kardeş şehrimiz Bayreuth’un ismini alacak. Şundan emin olmanızı istiyorum. Ekrem Başkan’ım ve ben ilk andan beri projelerimizle güzel bir Tekirdağ, güzel bir Süleymanpaşa yaratmanın heyecanını taşıyoruz. Başka hiçbir düşüncemiz yok. Güzel bir Tekirdağ güzel bir Süleymanpaşa yolunda ben projenin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilirken merkezin hizmet kapsamı ve yapılacak çalışmalar Psikolog Müge Başol tarafından kısa bir sunum ile katılımcılara aktarıldı.