Soyuer’den Namık Kemal Üniversitesine Ziyaret

Soyuer’den Namık Kemal Üniversitesine Ziyaret

Yayınlama: 09.12.2022
1.149
A+
A-

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, Asyaport Teknik Müdürü Hızır Gökçe Gülelçi, Dinçer Doğan ve Asyaport Personel Müdürü Murat Şahin, Namık Kemal Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e makamında ziyarette bulundu.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Ahmet Soyuer, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin bölgesine yaptığı katkıları takip ve takdir ettiklerini vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtip, “Hem bölge halkının, hem de Tekirdağlı hemşerilerimizin gurur duyduğu bir kurum ve fayda üreten bir Üniversite olarak anılmak için çalışıyoruz” diye konuştu ve şehrimizin dünyaya açılan kapısı olarak Asyaport’un ihracattaki başarısını takdir ettiklerini belirtti.
Ziyaretin sonunda Rektör Prof. Dr. ŞAHİN, Ahmet Soyuer’e Üniversitenin prestij yayını olan “Namık Kemal: Hayatı-Düşünceleri-Eserleri” adlı kitabı takdim etti. Ardından Rektörlük Makamında sergilenen Namık Kemal’in “Celaleddin Harzemşah” adlı el yazması eseri hakkında bilgiler verdi. TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından 16 Şubat 2013 tarihinde Üniversitemize armağan edilen eser, Celaleddin Harzemşah’ın Moğol istilası sırasında verdiği uzun mücadeleyi anlatıyor. 15 perdelik eser, aynı zamanda Namık Kemal’in yazdığı ilk tiyatro oyunu oluyor.