SON YILLARIN EN BÜYÜK VURGUNU

SON YILLARIN EN BÜYÜK VURGUNU

Yayınlama: 01.01.1970
380
A+
A-

 

 

Tekirdağ’da hesap uzmanı bankacı milyonlarca kredi çekip kayboldu

 

Tekirdağ’da bir bankada kredilerden sorumlu yetkili olarak çalışan 36 yaşındaki S.F., iddiaya göre daha önce bankadan kredi çeken arkadaşlarına ait bilgilerle 15 trilyon kredi çekip kayıplara karıştı.           


İddiaya göre dolandırıcılık olayı S.F’in çalıştığı bir bankaya ait Tekirdağ, Kırklareli ve Silivri şubelerinde meydana geldi. 35 yaşındaki banka çalışanı bir çocuk babası S.F. iddialara göre borsada büyük miktarlarda para kaybetti. Sürekli borçlanan S.F çaresiz kalınca ilginç bir dolandırıcılık olayına imza attı. 2 yılda aynı bankanın Trakya’daki 5 farklı şubesinde çalıştı.  S.F., bankada daha önce düşük miktarlarda kredi kullanan arkadaşlarının dosyaları ile çalıştığı diğer şubelerden yüklü miktarda kredi çekti.


BİR SÜRE DÜZENLİ ÖDEMİŞ

S.F’nin bankanın Tekirdağ, Kırklareli, Silivri şubelerinden çektiği kredilerin taksitlerini aksatmadan bir süre ödediği ortaya çıktı. Kredilerin taksitlerinin aksamaması nedeniyle de adına yeniden kredi çekilen kişilerin dolandırıcılıktan haberinin olmadığı öğrenildi.

           

EŞİ POLİSE BAŞVURUNCA ORTAYA ÇIKTI


Edirne Trakya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan hesap uzmanı S.F.’nin eşi S.F.’nin polise, ‘Eşimden 1 aydır haber alamıyorum’ şikayeti ve kredilerin ödenmemeye başlaması ile ortaya çıktı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ve Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı S.F.’nin kaybolması ile ilgili soruşturma başlattı.Öte yandan S.F.’nin çektiği kredi taksitlerinin ortadan kaybolmasının ardından aksaması üzerine banka, adına kredi çekilen kişileri aradı. Adına kredi çekilen şahıslar gerçeği bankaya gittiklerinde öğrendi.

           


Polis ekipleri şikayetlerin çoğalması üzerine S.F’nin adına kredi çektiği kişilerin müracaatlarını almaya başladı. Bankanın ve polisin yaptığı incelemede S.F.’nin tahminen 15 milyon liraya yakın bir kredi vurgununa imza attığını belirlendi.Banka genel merkezi tarafından S.F’nin bankaya başladığı günden itibaren yaptığı tüm işlemler ve hesap hareketleri incelemeye alındı. Bankanın İstanbul’dan gelen müfettişleri de dolandırıcılık olayının yaşandığı şubelerde evrakları incelemeye başladığı öğrenildi. Hesapları inceleyen müfettişler bazı imzaların ise taklit edildiğini belirledi.Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı ve Tekirdağ Emniyeti konuyla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.