SGK 2014 YILI ROTASINI BELİRLEDİ

SGK 2014 YILI ROTASINI BELİRLEDİ

Yayınlama: 13.02.2014
233
A+
A-

 

SGK 2014 YILI ROTASINI BELİRLEDİ

 

 

Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 2013 yılı genel değerlendirme ve 2014 yılı hedefleri toplantısı yaptı.


 

Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü 2013 yılı genel değerlendirme ve 2014 yılı hedefleri toplantısı yaptı. Toplantıda, 2013 yılının performans hedefleri ve genel değerlendirilmesi yapılırken, 2014 yılı ocak ayı verilerinin değerlendirmesi ve 2014 yılında uygulanacak faaliyetlere yönelik çalışmalar görüşüldü.


 


Tekirdağ İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Mahmut Kotan başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl Müdürleri Yardımcıları, Merkez Müdürleri, Şef ve servis sorumluları katıldı. 

Tekirdağ SGK konferans salonunda yapılan toplantının açılışında konuşan Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mahmut Kotan, "2013 yılı İl Müdürlüğümüz için başarılı ve verimli geçmiştir. Tekirdağ'da ve kamuoyunda Tekirdağ SGİM'in algısının olumlu yönde değişti. Paydaşlarımızdan ve hizmet alan vatandaşlardan kurum adına tenkit almadık. İlimizde Tekirdağ SGK, pozitif imaj göstermektedir. Hizmet alanlar güler yüzle ayrılıyor ve memnuniyetini dile getiriyor. Memnuniyet anlamında bağımsız şirketler tarafından yapılan anketlerde yüzde 86 memnuniyet oranı ile birinci oldu" dedi.


 


Tekirdağ ve Çorlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladıklarını hatırlatan Kotan, protokol kapsamında kuruma hizmet verecek kişilerin topluma kazandırılması, aidiyet hissinin güçlendirilmesi adına Sosyal Güvenlik Kurumu olarak destek olup, ayrıştırıcı değil sahiplenici bir tutum göstereceklerini ifade etti.


 


"2013 YILI PERFORMANS HEDEFLERİNDE BAŞARI SAĞLADIK"


 2013 Taşra ve merkez performans hedeflerinde başarı sağladıklarını kaydeden Kotan, "Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Servisi (KADİM) olarak 2012'de bir önceki yıla oranla yüzde 347 artmıştır. Kayıt dışı çalıştığı tespit edilen sigortalı sayısındaki artış olarak 210 kişi tespit etmiştir. KADİM servisinde hedeflerimizin üzerinde performans gösterilmiştir. Tescil edilen iş yeri sayısının artırılması ile ilgili Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü denetimleri sonucunda artış olmuş. Performans hedefleri genelgesi kapsamındaki değerlendirme kriterlerinde yüzde 429'luk bir artış sağladık. Tescil edilen iş yeri sayısı ve bir önceki döneme göre dağılım oranında yüzde 27'lik bir artış oldu. Sosyal Güvenlik Haftası ve bilinci artırılması kapsamında en çok bilgilendirme çalışmasında bulunan, iller sıralamasında 217 adet bilgilendirme çalışması ile Tekirdağ SGİM olarak ilk üçte yer alıyoruz. Yaşlılık aylık Bağlama kriterleri kapsamında yüzde 127'lik bir artış sağladık. 2013 yılında aylık Bağlama kriterlerinde ilk 10 il içerisindeyiz. İcra yoluyla yapılan tahsilat bir önceki yıla oranla büyüyen bir artış gözlenmiştir" diye konuştu.


 


"2014 YILI HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ"


 


2014 yılı performans hedeflerinin gerçekleştirilmesi için hedeflerinin belirlendiğini belirten Kotan, "2013 yılında yaptığımız başarılı çalışmaları, 2014 yılında da göstereceğiz. 2014 yılı denetim program hazırladık. Bilgilendirme kapsamında ziyaretlerimizi yapacağız. Sivil Toplum Kuruluşlarında okullarda ve askeri birliklerde bilgilendirme faaliyetlerimiz olacak. Diğer yandan Tekirdağ SGİM olarak köy ziyaretlerimiz sürecek" ifadelerini kaydetti.


 


"2013 YILI BAŞARILI ÇALIŞMALARINDAN ÖTÜRÜ TÜM PERSONELİ TEBRİK EDERİM"


 


2013 yılı hedeflerinin gerçekleştirilmesi konusunda çalışma arkadaşlarına teşekkür eden İl Müdürü Mahmut Kotan, Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü performans hedeflerinde iyi seviyede olduğunu, 2014 yılı hedeflerinin gerçekleştirilmesi için de bir önceki performans sonuçlarının önemli bir kriter olacağını kaydetti.


 

 

Kotan, hedeflerinin bir önceki yılda olduğu gibi 81 il içerisinde en üst sıralarda yer almak olacağını, gerek performans verileri gerekse vatandaş memnuniyeti açısından başarı çıtasını en yüksekte tutmak için vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.


 Toplantıya, Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mahmut Kotan, İl Müdür Yardımcıları Üzeyir Yitik, Yaşar Esen, Güler Dülger, Süleymanpaşa Merkez Müdürü Mehmet Enes Erol, Çorlu Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Remzi Altındağ, Çerkezköy Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Yücel İnce, Malkara Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Ünal Kahraman ve Şarköy Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü İshak Marangoz, Merkez Müdür Yardımcıları, Birim Şefleri ve sorumluları katıldı