Tarihi Çarşı’da Silah Çektiler

Tarihi Çarşı’da Silah Çektiler

Yayınlama: 25.05.2013
228
A+
A-

 

 

ŞEHRİN GÖBEĞİNDE SİLAH ÇEKTİLER

 

Edirne'de iki grup arasında yaşanan silahlı kavgada, şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı

Edirne’nin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesi’nde, saat 16.00 sıralarında iki grubun silahlı kavgası paniğe yol açtı. Yaşanan arbedede şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, polis çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Alınan bilgiye göre, aralarında husumet olan iki grup sözleşerek Kaleiçi semtinde buluştu. Gruplardan biri buluşmaya döner bıçakları ile diğer grup ise pompalı tüfekle gelirken, iki grup arasında sözlü tartışma başladı. Birbirlerine saldırmak isteyen grup üyeleri arasında daha sonra kovalamaca yaşanırken, Edirne’nin tarihi çarşılarından Alipaşa Çarşısı’na kadar süren kovalamacada silahlı grup, havaya ateş açarak diğer grup üyelerini korkutmak istedi.

Pompalı tüfekten çıkan kurşun, tarihi çarşının tavanına isabet ederken, çarşıda büyük panik yaşandı. Silah sesini duyan vatandaşlar sağa sola kaçışırken, her iki grubun üyesi de kaçarak gözden kayboldu.

Yaşanan çatışma sonrası polis ekipleri olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu. Ateş edilen yere güvenlik şeridi çeken ekipler, çevre dükkanlardaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.