MEMLEKETLERİNE UĞURLANDILAR

MEMLEKETLERİNE UĞURLANDILAR

Yayınlama: 18.12.2013
226
A+
A-

 

 

 

MEMLEKETLERİNE UĞURLANDILAR

 

 

Geçtiğimiz gün Ankara Gölbaşında yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden şehit askerler Ankara’da düzenlenen askeri törenin ardından memleketlerine uğurlandılar.


 

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde düşen helikopterde şehit olan 4 asker için görev yaptıkları Kara Havacılık Okul Komutanlığında tören düzenlendiSaygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan törende, 1. Kara Havacılık Alay Komutanı Kara Pilot Kurmay Albay Ekrem Çağlar, şehit Kara Pilot Binbaşı Ahmet Duman, Kara Pilot Üsteğmen Emre Acar, Teknisyen Başçavuş Hüseyin Uluçeşme ve Teknisyen Kıdemli Başçavuş Erdinç Salkım'ın anısına konuşma yaptı. Şehit Kara Pilot Binbaşı Duman'ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Kırıkkale, Kara Pilot Üsteğmen Acar'ın Aydın, Teknisyen Başçavuş Uluçeşme'nin Eskişehir ve Teknisyen Kıdemli Başçavuş Salkım'ın Tekirdağ'a gönderildi.


 


Teknisyen Kıdemli Başçavuş Erdinç Salkım, 1982'te Tekirdağ'da doğdu. Başçavuş Salkım, 2000'de Kara Havacılık Okulundan teknisyen astsubay rütbesiyle mezun oldu. 2000-2010 yıllarında Ankara 1. Kara Havacılık Alay Komutanlığında görev alan Salkım, 2010-2013'te Malatya'da ve 2013'te 1. Kara Havacılık Alayı Bakım Tabur Komutanlığında çalıştı. Salkım'a çalışkanlığı, disipliği ve örnek davranışlarından dolayı 71 takdir belgesi verildi. Özlem Salkım ile evli olan Başçavuş Salkım, bir çocuk babasıydı.