İL SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

İL SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Yayınlama: 11.02.2014
228
A+
A-

 

 

İL SEÇİM GÜVENLİĞİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

 

30 Mart 2014 günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleştirilmesine yönelik alınacak tedbirlerin görüşüldüğü  “İl Seçim Güvenliği Değerlendirme Toplantısı”  yapıldı.

 

 

Polisevinde gerçekleştirilen İl Seçim Güvenliği Değerlendirme Toplantısı Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında yapıldı.

 

Toplantıya;  Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Saraç, İlçe Jandarma Komutanları ve İlçe Emniyet Müdürleri katıldı.

 

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, ‘’ Büyükşehir olmuş 13 il ve sonradan eklenen Ordu beraberinde 3 yeni ilçi kurulmuştur. Merkezi etkileyen seçmen kavramı kırsalı da içine alarak genişlemiştir. Bu nedenle bizlere düşen Büyükşehir, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclis üyeleri ve Muhtarlık seçimlerinde, Seçimlerin vatandaşlarımızın hür iradesine uygun olarak yapılabilmesi için Güvenlik açısından yapılması gerekenleri, alınacak önlemleri detaylı bir şekilde konuşmak, aksaklığa mahal vermeden tedbirleri almak. Seçim sürecinde ilimizde seçim çalışması yapanları siyasi partilerin adaylarını füvenliği ile tanıtım ve propagandalarını yaptıkları alanlar olan seçim bürolarına  yönelik, olası saldırılara karşı gerekli tüm önerileri görüşüyoruz’’ dedi.