KİRAZLI PROTESTO PAHALIYA PATLADI

KİRAZLI PROTESTO PAHALIYA PATLADI

Yayınlama: 01.01.1970
306
A+
A-

 

KİRAZLI PROTESTO PAHALIYA PATLADI

 

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'ndeki 60 yaşındaki kiraz üreticisi Arif Kurd, el arabasıyla kiraz satmasına izin vermeyen belediye başkanını 40 kilo kirazı belediye binası önüne dökerek protesto etti. Şarköy Belediye Başkanı CHP'li Süleyman Altınok, gösterilen caddenin dışında satış yapılamayacağını ifade ederken, eylemci esnafa ise protesto sırasında çevreyi kirlettiği gerekçesiyle 700 lira para cezası kesildi.Şarköy'de oturan Arif Kurd, el arabasıyla satış yapmasına zabıta ekiplerinin engel olduğunu söyleyerek 2 sepetle Şarköy Belediye Başkanlığı binası önüne gitti. Bina girişindeki yola sepetteki kirazları dökerek Belediye Başkanı Süleyman Altınok'u protesto eden Kurd, 'Madem bana sattırmıyorlar bu kirazları belediye başkanı yesin. Bir de sosyal devlet diyorlar. Seçim beyannamesinde üreticiye yer göstereceğini söyleyen belediye başkanı biz üreticileri büyük marketlere ezdiriyor. Ben de 25 dönüm 250 ağaç kiraz var. 15 ton kiraz yetişiyor. Ben bunları satıp geçimimi sağlıyorum' dedi.


BAŞKAN BİR YERE VARAMAZŞarköy Belediye Başkanı CHP'li Süleyman Altınok ise büyükşehir ilçe belediyesi olduklarını ve gelişi güzel caddelerde seyyar satıcılık yapanlara izin veremeyeceklerini söyledi. Altınok, 'Büyükşehir belediyesinin almış olduğu kararla ilçemizin belirli yerlerinde yer gösterdik. Satıcı vatandaşlar Şarköy'ün tek caddesi olan Atatürk caddesinde satmak istiyor. Oysaki kiraz, üzüm, karpuz, kavun, salatalık, domates üreten vatandaşlarımıza göstermiş olduğumuz alanlarda satmasını istiyoruz. Bu arkadaş protesto etmekle bir yere varamaz, hiçbir çözüm bulamaz. Herkes kurallara uymak zorunda' şeklinde konuştu.


700 LİRA CEZA


Belediye binası önüne döktüğü kirazlar nedeniyle Arif Kurd'a Kabahatler Kanunu kapsamındaki çevreyi kirletme suçundan dolayı Şarköy Belediyesi tarafından 700 lira para cezası kesildiği öğrenildi.