Sarı köşk gastronomi okulu oluyor

Sarı köşk gastronomi okulu oluyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.05.2023
136
A+
A-

Süleymanpaşa’da Bulunan Sarı Köşk Gastronomi Okulu Oluyor
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Dört Mevsim Turizm Rotasının Oluşturulması ve Gastronomi Okulu Kurulması projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında atılan imzalar ile “Dört Mevsim Turizm Rotasının Oluşturulması ve Gastronomi Okulu Kurulması” projesinin başlangıcı yapıldı. Uygulaması 18 ay sürecek projenin sözleşmesini Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına da Başkan Kadir Albayrak imzaladı.
Proje kapsamında, Tekirdağ’a özgü yöresel lezzetlerin tanıtılması amacıyla, Tekirdağ’ın anıtsal yapılarından biri olan Sarı Köşk’te Uygulamalı Tekirdağ Gastronomi Okulu kurulacak. Böylece tarihi binanın yeni bir fonksiyon kazanması sağlanacak. Tekirdağ Uygulamalı Gastronomi Okulu ile birlikte Tekirdağ’a özgü yemek ve tatlıların tanıtılması amacıyla Yöresel Restoran açılacak. Ayrıca proje kapsamında Tekirdağ mutfak envanteri oluşturulacak.

Toplam bütçesi 2.757.664 TL olan projenin % 45’i (1.240.948,85) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

REKLAM ALANI