RİNG ATEŞİ TEKİRDAĞ’DA

RİNG ATEŞİ TEKİRDAĞ’DA

Yayınlama: 04.09.2013
239
A+
A-

Selçuk Aydın Tekirdağ'da coşacak

 
 
 
Profesyonel bokstaki gururumuz 3 kemer sahibi Selçuk Aydın, Dünya Şampiyonası Çeyrek Final eleme maçında bu defa Tekirdağ'da ringe çıkacak.
 

27 Eylül Cuma günü Tekirdağ Atatürk Spor Kompleksi’nde ABD’li DeMarcus Corley ile kapışacak olan başarılı sporcumuz bilindiği gibi ABD’de üst üste şanssız iki mağlubiyet aldıktan sonra tekrar çıkışa geçmişti. Son olarak Almanya’da Meksikalı rakibi Aaron Herrera’yı nakavt eden Selçuk, bu karşılaşma için de çok iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Ünlü boksör “Rakibim çok tecrübeli bir isim. Hata yapma lüksüm yok. Uzun süredir bu maça konsantre oluyorum ve çalışmalarımı aksatmadan yapıyorum. Corley’i nakavt etmek istiyorum. Bundan sonra da bir eleme maçım olacak. O mücadeleden de alnımın akıyla ayrılırsam yine dev isimlerle ringe çıkma şansını yakalayacağım. Tek hedefim Dünya Şampiyonluğu” şeklinde konuştu.

 
‘Müthiş bir maç olacak’

 
Selçuk Aydın’ın menaceri, Tekirdağ’daki gecenin organizatörü Ahmet Öner ise boksseverlere müthiş bir gece sözü verdi. Öner “Boksseverler bu maça bir hayli ilgi göstereceğe benziyor. Salonu doldurup Selçuk’a destek versinler. Türkiye’de profesyonel boksu sevdirmeye çalışıyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan herkese, özellikle de Tekirdağ’daki sporseverlere teşekkür ediyorum. Selçuk müthiş çalıştı ve bana söz verdi. İyi bir mücadele ortaya koyup rakibini yenecek. Kazanmaktan başka bir alternatif yok” dedi. Ahmet Öner ayrıca geceye desteğinden ötürü WBC Başkanı Jose Sulaiman’a teşekkür mesajı gönderdi.