BU SEFER GAZDAN POLİSLER ETKİLENDİ

BU SEFER GAZDAN POLİSLER ETKİLENDİ

Yayınlama: 01.01.1970
244
A+
A-


BU SEFER GAZDAN POLİSLER ETKİLENDİ

 

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/eAPUw-wlR3s" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 


Tekirdağ’da polislere toplumsal olaylara müdahale eğitimi verilmesi sırasında bazı polisler atılan biber gazından etkilendi. Gazdan etkilenen polislere ilk müdahaleyi ise meslektaşları suyla yaptı.


Edinilen bilgiye göre Gezi Parkı olaylarının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü çevik kuvvet dışında görev yapan polislere de toplumsal olaylara müdahale eğitimi verilmesini kararlaştırdı. Bu kapsamda Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan 750 polis memuruna eğitim verilmeye başlandı. Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Adalı ve yardımcısı Tarık Tekin tarafından trafik, asayiş, başta olmak üzere şubelerde görev yapan polis memurlarına 75. Yıl Spor Tesisleri’nde eğitim verildi.


Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Adalı, eğitime katılan polislere toplumsal olaylarda yapılması gerekenleri anlattı. Çevik Kuvvet Müdür Yardımcısı Tarık Tekin ise uygulamalı olarak gaz maskesi ve çevik kuvvet aletlerinin kullanımını anlattı.


Tekin, eğitimlerin sonunda gaz bombası atarak polislerin maskelerini ne kadar hızda taktıklarını test etti. Bu eğitimler esnasında maskelerini takmakta geciken bazı polisler gazdan etkilendi. Gazdan etkilenen polislere arkadaşları, suyla ilk müdahaleyi yaptı. Gazdan etkilen bir bayan polisin yüzüne arkadaşları su döktü.