POLİS, VAHŞETİN İZLERİNİ BULDU

POLİS, VAHŞETİN İZLERİNİ BULDU

Yayınlama: 01.01.1970
218
A+
A-

 

 

POLİS 6 YIL SONRA DOSYAYI YENİDEN AÇTI

 

Tekirdağ'da 6 yıl önce üniversite sınavı öncesi kafalarını dağıtmak için dışarı çıkan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan o tarihte 19 yaşında olan Meral Yapıcı ile 17 yaşındaki Nefise Kıran'ın denizde iskeleye gömülü kemikleri bulunduTekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yaşayan ve üniversite sınavı için Tekirdağ’da yaşayan anneannesinin yanına gelen Meral Yapıcı, 17 Haziran tarihinde yapılacak olan sınavdan 3 gün önce önce kız arkadaşı Nefise Kıran ile kafalarını dağıtmak için buluşup eğlenmeye gitti. Kızlar eve dönmeyince aileleri durumu polise bildirdi. Yapılan tüm aramalara rağmen kızlardan haber alınamadı. Dosya rafa kaldırıldı.


Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, arşiv dosyaları tekrar incelemeye aldı ve kayıp kızların dosyası tekrar açıldı. Polis, kayıp kızların ailelerinin yeniden ifadelerini aldı. Kızların kullandığı cep telefonu numaralarından sinyal tespiti için GSM operatörlerine yazı yazıldı. Gelen cevapta son sinyalin 14 Haziran 2007 günü Tekirdağ Beyazköy mevkiinde geldiği bildirildi.


Bunun üzerine ekipler, sinyalin en son geldiği yerde Meral Yapıcı’nın dedesine ait bir bağ evi olduğu öğrendi. Ekipler, evde yaptıkları incelemede duvarda silinmiş kan izleri buldu. Bağ evinin çevresinde ve hemen yakınında bulunan kullanılmayan iskelede iş makineleri ve dalgıç yardımıyla kazı başlatıldı. Yapılan kazıda kemik parçaları bulundu. Yapılan DNA eşleştirmesinde kemiklerin kayıp olan iki kıza ait olduğu belirlendi.


'KIZIM BELKİ YAŞIYORDUR'


Kızına ait kemik parçalarının bulunduğu yere gelen acılı baba Metin Yapıcı “Kızım evden ayrıldı ve kız arkadaşıyla birlikte ortadan kayboldu. Kızımı bulmak için medya kuruluşlarına başvurduk. Tüm yetkili mercilere başvurduk ama bir sonuç alamadık. Bir daha haber alamadık. Şu anda polis ekipleri babama ait evde arama yapıyor. Çene kemiği bulundu. Ama ben hala umudumu yitirmedim. Kızım belki yaşıyordur" dedi.
Polis ekipleri, kızların bağ evinde öldürüldükten sonra iskeleye gömüldüğü ihtimali üzerinde duruyor.


Ekipler, iskelede kazı çalışmalarına devam ederken, katil ya da katil zanlısını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.
 
Ruhan YALÇIN