PERSONEL YEMİN ETTİ

PERSONEL YEMİN ETTİ

Yayınlama: 19.11.2013
240
A+
A-

 

KADROYA GEÇEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL YEMİN ETTİ

 

 

Tekirdağ İl Özel İdaresi’nde sözleşmeli personel olarak çalıştırılmakta iken 6495 Sayılı Kanun’un 9. Maddesi ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na eklenen geçici 41. Maddesi hükmü gereğince asil memurluğa atanan 25 memur yemin etti.


İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan yemin töreninde, İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hasan YILMAZ da bir konuşma yaptı. Asil memurluğa atanan personele hayırlı olsun dileklerini ileten ve tavsiyelerde bulunan YILMAZ, memuriyette en önemli unsurun iş ahlakı olduğunu belirterek; “Birazdan edeceğiniz yemini sadece bir metin olarak, rutin bir olay gibi algılamayınız. Bilmelisiniz ki çalışma hayatında sahip olunması gereken en önemli şey iş ahlakıdır. İş ahlakı unutulmaması gereken bir unsurdur. Çalışma hayatı uzun bir süreç, bu süreçte rahat edebilmeniz ve saygı görebilmeniz için iş ahlakı kavramını içinize sindirmeniz, çevrenizdekilere de bunu anlatmanız gerekir. Ayrıca her türlü varlığı ve zenginliği ile bizi besleyen yurdumuza bağlı olmanız, onu sevmeniz ve sahip çıkmanız gerekir.” diyerek sözlerini tamamladı.


Daha sonra “Asli Devlet Memurluğuna Atananların Devlet Memurları Yemin Merasimi Yönetmeliği” gereğince ellerini bayrak üzerine koyarak yemin eden personel törenin ardından yemin belgelerini imzalayarak memuriyete ilk adımlarını attılar.