ARKADAŞININ DÜŞMESİNİ KAYDETTİ

ARKADAŞININ DÜŞMESİNİ KAYDETTİ

Yayınlama: 02.09.2013
317
A+
A-

 

 

YAMAÇ PARAŞÜTÇÜSÜ YERE ÇAKILDI O ANLAR KAMERADA

 

Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Ören Beldesi'ndeki Alatepe'den yamaç paraşütüyle atlayış yapan sporcu, ters rüzgara girince 40 metreden düşüp yaralandı. Paraşütçünün düşme anı, uçuşa hazırlanan arkadaşı Tekirdağ Doğa Sporları Başkan Yardımcısı Arslan Hamza Algül'ün kamerasına yansıdı.

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/ih2KbQGUK5s" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
 
Tekirdağ Doğa Sporları Başkan Yardımcısı yamaç paraşütü sporcusu Arslan Hamza Algül, tatilini geçirdiği Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Ören Beldesi'nde 650 metrelik Alatepe'den atlayış yapmak için hazırlıklarına başladı. Algül'den önce kalkış yapan ve ismi açıklanmayan bir paraşüt sporcusu 10 metre havalandıktan sonra ters rüzgara kapıldı. Paraşütü katlanarak yere düşen sporcu, 40 metrelik uçuruma yuvarlandı. Bu sporcunun düşüş anını ise Algül'ün kayıtta olan kamerasına saniye saniye yansıdı. Sporcu arkadaşının düştüğünü gören Algül, vücuduna bağlı olan paraşütünü söktü ve arkadaşının yardımına koştu. Algül ve çevredekilerin yardımıyla kurtarılan ve kol ve bacaklarında ezilmeler oluşan sporcu gelen ambulansla Milas Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 
Uçuş için hazırlık yaptığı esnada bir paraşütçünün düştüğünü ifade eden Algül, "Ben uçmak için malzemelerimi hazırlıyordum. Benden önce havalanan bir sporcu 10 metre havalandıktan sonra türbülansa kapılarak yere çakıldı. Kayalıkların bulunduğu yerde düşen sporcu 40 metrelik uçurumdan düştü. Sporcu arkadaşa ilk müdahaleyi yaptıktan sonra yukarı çıkarttık. Sağlık ekipleri hastaneye kaldırdı" dedi.