VURAL’DAN YEREL SEÇİM YORUMU

VURAL’DAN YEREL SEÇİM YORUMU

Yayınlama: 06.01.2014
239
A+
A-

 

MHP'li Vural'dan yerel seçim yorumu

 
 
 
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, "Bilin ki 30 Mart'tan sonra vereceğiniz her oy Türkiye' de bir Kürdistan inşaatı için, hazırlanmış bir tuğladır" dedi.


Vural, çıktığı Trakya turunun son durağında partisinin Tekirdağ il teşkilatı tarafından İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısında, barış sürecini eleştirerek sürecin nereye gittiğine dair kimsenin bir şey bilmediğini savundu.


Barış sürecinde bugüne kadar her şeyin hazmettirilmeye çalışıldığını ifade eden Vural, şunları söyledi:

 
"Gerçekleri söylemediler, doğruları söylemediler, hep aldattılar hep münafık siyaseti yaptılar. Türkiye'yi yönetenler çözüm ve barış süreci adı altında, Türkiye'yi öyle bir noktaya götürmek istiyorlar ki… İşte bundan dolayı oylarınızı ne için kullanacağınızı bilmemiz gerekiyor. Aksi taktirde geri dönülmez bir bedel ödemek zorunda kalabiliriz."


 Vural, Türkiye'de bir Kürdistan inşa edilmek istendiğini belirterek şunları kaydetti:

"Bilin ki 30 Mart'tan sonra vereceğiniz her oy, Türkiye'de bir Kürdistan inşaatı için hazırlanmış bir tuğladır. Maalesef orada Türk Silahlı Kuvvetleri çekildi, hem de kanunla çekildi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, terör örgütüne silahlarıyla çıksınlar diyor, silahlarıyla çıktıktan sonra süreç başlar diyor, çıkmıyorlar. Çıkartamıyor. Silahlarını gömsünler de çıksınlar diyor, gömmüyorlar, çıkmıyorlar. Sonuçta doğu ve güneydoğu'da silahlarıyla PKK terör örgütünün varlığı meşrulaşıyor."
 
 
 
Vural açıklamasında ayrıca, hükümetin tarımsal ve ekonomik alandaki politikalarını da eleştirerek, Türkiye'de herkesin borç batağına saplandığını savundu.