O GİTMEK İSTEDİ, VATANDAŞ BIRAKMADI

O GİTMEK İSTEDİ, VATANDAŞ BIRAKMADI

Yayınlama: 27.03.2014
276
A+
A-

 

O GİTMEK İSTEDİ, VATANDAŞ BIRAKMADI

 

 

 

Tekirdağ’da Z.T,  59 KN 935 plakalı otomobili ile geri manevra yaparken Mümin Aslan’a (58) çarptı. Yere düşüp yüzünden yaralanan Mümin Aslan’a vatandaşlar yardıma koştu. Yüzünden kanlar akan Mümin Aslan ısrarla kalkıp gitmek istedi vatandaşlar ambulans gelecek kalkma amca diye zorla engel oldu.


 

İddiaya göre Tekirdağ çiçek sokak üzerinde aracını park etmek için geri manevra yapan Z.T, otomobilin arkasındaki yayayı fark etmedi. Etraftakilerin bağrışması arasında 56 Yaşındaki Mümin Aslan otomobilin çarpması ile yere yığıldı. Düşüş esnasında yüzünü kaldırıma çarpan yaşlı adam yüzünden yaralandı. Sürücü Z.T ve etraftaki vatandalar yaşlı adamın yardıma koştu. Olayı görüp yardıma gelen Yağmur Atacan isimli kadın ise Aslan’ın yerden kalkmaması için  “ Ambulans gelecek amca yaralısın kalkma” diyerek birkaç kez engel oldu.


 

Yardıma koşan vatandaşlardan birisi yaşlı adamın ağzındaki takma dişi yüzünden nefes almakta zorlandığını far edince” Ağzında takma dişi var çıkaralım takma dişini nefes alamıyor” dedikten sonra takma dişi çıkarıp elinde tuttu. Başka bir vatandaş ise yerde yatan adama adını ve ağrısı olup olmadığını sorarak şuurunun yerinde olup olmadığını test etmesi dikkat çekti.


 

Daha sonra olay yerine gelen ambulansla devlet hastanesine kaldırılan Mümin Aslan’ın sağlık durumun iyi olduğu öğrenil. Sürücü Z.T ise polis ekiplerince ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.