NKÜ BEYÜTEF FUARINDA TANITILDI

NKÜ BEYÜTEF FUARINDA TANITILDI

Yayınlama: 10.03.2014
201
A+
A-

 

NKÜ BEYÜTEF FUARINDA TANITILDI

 

Namık Kemal Üniversitesi, Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde 6-7 Mart tarihlerinde düzenlenen İstanbul Beylikdüzü Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı'na (BEYÜTEF) katıldı.

 

İstanbul Beylikdüzü Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, yurtiçi  ve yurtdışından toplam 50 üniversitenin  katıldığı fuarın açılışında  genç katılımcılara  hitap eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, "Zamanı en iyi şekilde değerlendirmek sadece eğitimle olmaz. Gençsiniz, gezeceksiniz, eğleneceksiniz farklı etkinlik ve aktiviteleriniz olacak. Ama lütfen kendinizi, yaşamınızı, eğitiminizi dikkate alın. Kendinizi en iyi şekilde geliştirin. Doğru bilgiyle buluşun."dedi.

 

İstanbul İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı  ise üniversite tercihlerinde endoğru seçimi yapması amacıyla düzenlenen organizasyonda katılımcı üniversitelere ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Üniversitelerin temsilcileri, öğrencilere ve velilere kurumları ile ilgili bilgiler vererek, öğrencilerin geleceğe yönelik sorularını yanıtladı. Namık Kemal Üniversitesine ilginin büyük olduğu tanıtım gününde; fakültelerden , bölümlerden  ve sosyal imkânlarından bahsedilerek tüm öğrencilere Namık Kemal Üniversitesini  tanıtıcı broşürler, kataloglar ve çeşitli materyaller dağıtıldı.

 

Aynı zamanda NKÜ Final Eğitim Kurumları’nın düzenlendiği, Güneşli Final Okulları’nın ev sahipliği yaptığı,  2.Üniversiteler Tanıtım Fuarı’na katılarak öğrencilere tanıtıldı. Namık Kemal Üniversitesinin  yanı sıra Türkiye’den ve yabancı ülkelerden toplam 104 üniversitenin yer aldığı fuarı yaklaşık 5 bin öğrenci ziyaret etti.

 

Üniversite temsilcileri, öğrencileri, meslek seçimlerinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiği, seçecekleri mesleklerin hangi okulda kaç puan ile aldığı, yurt, ulaşım, burs, ücret ve yurtdışı olanakları konusunda bilgilendirildi.