ÖLÜM YOLU PROTESTO EDİLDİ

ÖLÜM YOLU PROTESTO EDİLDİ

Yayınlama: 14.07.2015
247
A+
A-

ÖLÜM YOLU PROTESTO EDİLDİ

 

Tekirdağ'da ve Muratlı'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Muratlı- Karıştıran yolunda meydana gelen kazayı protesto etmek için Tekirdağ Tuğlalı Park'ta ortak basın açıklaması düzenledi.


Düzenlenen basın açıklamasına sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Grup adına basın açıklamasında bulunan Avukat İsmet Yılmaz  "En son 9 Temmuz 2015 tarihinde, Muratlı-Karıştıran arasında, yola dökülen mıcır yüzünden direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi nedeniyle meydana gelen iki ayrı kazada 3 vatandaşımız vefat etmiş, 3 vatandaşımız yaralanmıştır. Vefat eden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.


 Bu yolda, bir çok can kaybı yaşanan, yaralanmalı-maddi hasarlı trafik kazaları meydana gelmiştir. Bu kazaların başlıca nedeni, yolun düzgün bir şekilde yapılmamasıdır. Avrupa bir yana, ülkemizin en ücra köşelerinde bile böyle çağdışı bir yol yoktur. Her yıl defalarca tadilat yapılan bu yol müteahhitler  için altın yumurtlayan tavuk gibi olmuştur. Bazı müteahhitler  zengin edilecek diye canlarımızın yanmasına göz yumamayız. Görevini yapmayan tüm devlet yetkilileri bu ağır sorumluluğun vebali altında kalacaklardır.


Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz CHP Tekirdağ Millet vekili Emre köprülü ise, Konuyu meclise soru önergesi vererek taşıdıklarını ve canların ucuz bir şekilde yitirildiği bu önemli konunun ısrarla takipçisi olacağız diye konuştu. Köprülü “ Buradan,  başta Karayolları Genel Müdürlüğü olmak üzere tüm yetkililere sesleniyoruz. Tekirdağ-Muratlı-Karıştıran yolunun bir an önce asfalt kaplama yapılmaması halinde, meydana gelen ve gelecek tüm kazalar nedeniyle ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu konunun, sonuna kadar takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.


Düzenlenen ortak basın açıklamasına; Tekirdağ Baro Başkanlığı, Tekirdağ Tabip Odası Başkanlığı,Tekirdağ Eczacı Odası Başkanlığı, Tekirdağ Mühendis ve Mimarlar Odası Başkanlığı, CHP Tekirdağ millet vekili Emre Köprülü, CHP Tekirdağ Milletvekili adaylarından Yüksek Ziraat mühendisi İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı , Muratlı Belediye Başkanlığı, Tekirdağ Diş Hekimleri Odası, Tekirdağ Atatürkçü Düşünce Derneği, Muratlı Atatürkçü Düşünce Derneği, Tekirdağ Türk-Eğitim Sendikası, Tekirdağ Eğitim-İş Sendikası katıldı.