MÜEZZİNOĞLU KILIÇDAROĞLU’NA…

MÜEZZİNOĞLU KILIÇDAROĞLU’NA…

Yayınlama: 13.01.2014
223
A+
A-

 

SAĞLIK BAKANI GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

 

Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısı ile Tekirdağ’da görev yapan yerel ve Ulusal gazete çalışanları ile Ramada otelde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Müezzinoğlu burada yaptığı konuşmada, Muhalefete seslenerek, “ Siz bu milleti aptal mı zannediyorsunuz. Bizden önce bir gecede 50 Milyar doları hortumladınız bu Millet bunları unuturmu? Diye konuştu.


Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısı ile Tekirdağ’da görev yapan yerel ve Ulusal gazete çalışanları ile yemekte bir araya geldi. Yemeğe Bakan Müezzinoğlu, Eşi Faize Müezzinoğlu, İstanbul Milletvekili Türkan Dağoğlu, Ak Parti büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Yel, partililer ve gazeteciler katıldı.

 

GEREĞİNİ YAPARIZ

 

Ramada otelde düzenlenen yemekten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Müezzinoğlu, Bu  Ülke üzerinde geçmişte de büyük oyunlar oynandığını ileri sürerek; 17 Aralık operasyonuna “Asrın yolsuzluğu adını koymuşlar, Hani yolsuzluk, Nerde bir tane belge?, Ha aramızda bunu yapanlar yokmudur? Biz hükümet olarak gördüğümüz bildiğimiz gün gereğini yaparız dedi.

 

SEN DOSYA HAZIRLAYICIMISIN?

 

Kılıçdaroğlunun önümüzdeki günlerde daha büyük yolsuzluk dosyaları var sözlerine değinen Müezzinoğlu; Sen bu dosya hazırlayıcılarının şefimisin. Baş organizatörümü? Bu dosyaları acaba bir büyükelçiliklerde mi hazırlıyorsun. Bunu acaba Yurt dışına gittiğinde mi hazırladılar diye konuştu.

 

Aynı Kılıçdaoğlu’nun 2009’da Mustafa Sarıgül’ü  yolsuzluklarla suçladığını söyleyen Müezzinoğlu, 2009 ‘da Mustafa Sarıgül’e seslenip “Ey Sarıgül bu yolsuzluk dosyalarından utanmıyor musun derken, o mavi dosya bu gün Kılıçdaroğlu’nun elinde beyaz dosya oluverdi. Bu son derece de marifetli o mavi dosyayı nasıl bir anda beyaz dosya haline getirdi bilemiyorum. O günlerde hırsız dediği, mavi dosyasını gösterdiği Sarıgül şimdi sağ yanında yer alıyor ve İstanbul’a büyükşehir belediye başkan adayı oluyor. Şimdi soruyorum böyle bir anlayışla Milletten yana olmayan, Milletin ve halkın derdini bilmeyen, Kendi geldiği gibi hani kasetlerle geldi ya. Kasetlerle başarılı olacak veya dosyalarla başarılı olacak. Arkadaşlar bu Millet çok ağır bedeller ödedi. Bu Milleti birileri çok kandırdı. Şimdi yeniden milleti kandırarak hortumlama yapmak istiyorlar diye konuştu.