Meşhur Leylek Yaşar’ı Süleymanpaşa Belediyesi Ekipleri Kurtardı

Meşhur Leylek Yaşar’ı Süleymanpaşa Belediyesi Ekipleri Kurtardı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.11.2022
819
A+
A-

Süleymanpaşa Belediyesi, şehrin maskotu haline gelen Leylek Yaşar’ı ayağına dolanan misinalardan kurtararak sağlığına kavuşturdu.

Yaklaşık üç yıldır Süleymanpaşa’da yaşayan ve kış mevsimlerini güneye göçmek yerine Süleymanpaşa’da geçirmeyi tercih eden sevimli leylek Yaşar, kısa sürede şehrin maskotu haline geldi ve Süleymanpaşalılar tarafından sahiplenilerek benimsendi.

ÜÇ YIL ÖNCE GELDİ, ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ OLDU

İnsanlara alışık olan, çocuklarla fotoğraf çektirmeyi çok seven ve Yaşar adı verilen leylek, ilk olarak üç yıl önce yaralanarak göç sürüsünden ayrı düşmüş, Tarihi Bedesten esnafının sahip çıkması ile ilk kışını Süleymanpaşa’da geçirerek iyileşen Yaşar sonraki yıl göç kafilesine katılmıştı. Ancak bu yıl da sürüsünden ayrılarak Süleymanpaşa’da kalmaya karar veren Leylek Yaşar, yine çocukların ve vatandaşların sevgilisi oldu. Süleymanpaşa sahili, Tarihi Bedesten çevresi ve Kumbağ sahili arasında vaktini geçiren sevimli leylek, esnafın ve vatandaşların çabalarının yanı sıra Süleymanpaşa Belediyesinin girişimleri ile beslenme ve barınma sorunu yaşamadan kış mevsimini geçiriyor.

YARALARI TEMİZLENDİ, SAĞLIK KONTROLÜ YAPILDI

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Veteriner İşleri Birimi tarafından sağlık durumu sıkı bir şekilde takip edilen Leylek Yaşar talihsiz bir kaza geçirdi. Bacaklarına misina ipi dolanan Yaşar, vakit kaybetmeksizin Süleymanpaşa Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde bulunan ameliyathaneye getirilerek ilk müdahale yapıldı ve bacaklarına dolanan misina ipleri ayıklandı ve yaraları temizlendi. Yeniden sağlığına kavuşan Yaşar’ın genel sağlık kontrolleri de Süleymanpaşa Belediyesi veteriner hekimi tarafından yapılarak Süleymanpaşa sahiline bırakıldı. Sevimli leylek, özgürlüğüne kavuşmanın mutluluğu ile kanatlanarak sahilin keyfini çıkardı.

REKLAM ALANI