TEKİRDAĞ’DA 6 BİN KİŞİLİK DEV İFTAR

TEKİRDAĞ’DA 6 BİN KİŞİLİK DEV İFTAR

Yayınlama: 29.07.2013
330
A+
A-

 

 

 

Merkezde 6 Bin Kişilik Dev İftar

 


AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlenen geleneksel sokak iftarlarının bir sonra ki durağı Tekirdağ Merkez İlçe oldu. Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı dev iftarda vatandaşlara kültür şöleni yaşatıldı.


İftara Kadar Esnaf Ziyareti.


Tekirdağ’da yapılacak olan geleneksel sokak iftarları programı öncesinde Tekirdağ AK Parti İl Başkanlığında buluşan teşkilatlar toplam 7 guruba ayrılarak Tekirdağ’ın her mahallesine dağıldılar. Tekirdağ’ın çeşitli bölgelerine dağılan guruplar iftara kadar Tekirdağlı vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek onların  dertlerini dinledi.Tekirdağ Sahil dolgu alanında hazırlanan 6 bin kişilik sofralar tıklım tıklım doldu. 6 Bin Kişinin katıldığı Sokak İftarına AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur,Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi,Küçükçekmece Belediye Başkanı,Küçükçekmece İlçe Başkanlığı,Tekirdağ AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Emrah Tunca, AK Parti Tekirdağ ve İstanbul teşkilatları ve çok sayıda Tekirdağlı katıldı. İftar Programında konuşan AK Parti Tekirdağ Merkez İlçe Başkanı Av. Emrah Tunca “ Bugün burada siz değerli Tekirdağlı hemşerilerimiz ile iftar yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Hepinizin ramazan ayının mübarek olmasını gönülden diler saygı ve sevgilerimi sunarım.” Dedi.Tekirdağ AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Emrah Tunca’nın konuşmasının ardından sahneye çıkan Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur “ Ramazan ayının bu kıymetli günlerini yaklaşık olarak 1 haftadır beraber geçiriyoruz. Her gün orucumuzu bir başka ilçemizde  siz kıymetli vatandaşlarımızla bozuyoruz. Bugün burada 6 bin kişi ile aynı sofrada oruç bozmanın mutluluğunu bizler ile paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Geleneksel hale gelen sokak iftarlarımızı gerçekleştirmeye Ramazan ayının sonuna kadar devam edeceğiz.  Her gün farklı ilçede  yapmış olduğumuz iftar programları çok verimli geçiyor. İftar programları öncesinde vatandaşlarımızı ve esnafımızı gezerek onları dinliyoruz ve  sevinçlerini,üzüntülerini paylaşıyoruz. Tekrardan burada bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.


AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlenen geleneksel sokak iftarının ardından Sahil dolgu alanda kurulan sahnede Tekirdağlı vatandaşlara kültür şöleni yaşatılarak Sokak iftarı programı son buldu.