MENNAN YILDIRIM

MENNAN YILDIRIM

Yayınlama: 06.08.2013
206
A+
A-

 

İtfaiyenin Suyu Tükenince Yazlık Kül Oldu

 


Tekirdağ’ın tatil beldesi Barbaros’ta 3 katlı bir yazlıkta elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, Tekirdağ Büyükşehir belediyesi itfaiye ’sinin 4 saatlik çabaları sonucu güçlükle söndürüldü. Yangın itfaiyenin müdahalesi ile sönmek üzere iken tankerdeki su tükenince alevler yeniden 3 katlı binayı sardı.Edinilen bilgiye göre, gece yarısı sahibi İstanbul’da ikamet eden Rıfat Türkeri’ye ait 3 katlı yazlığın en üst katında elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın çıktı. Binadan alevlerin yükseldiğini gören çevre sakinleri durumu jandarma ve itfaiye ’ye bildirdi. Jandarma olay yeri çevresinde güvenlik şeridi oluşturdu. Tekirdağ büyükşehir belediyesine ait itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek yanan 3 katlı yazlık binaya müdahaleye başladı.


SU TÜKENDİ YANGIN YENİDEN HIZLANDI


Edinilen bilgiye göre çatıdaki izolasyon malzemelerine sıçrayan yangına itfaiye ekipleri yaklaşık bir saat köpük ve su sıktı.  Binanın ahşap kaplaması olması nedeni ile yangın güçlükle kontrol altına alınmak üzere iken itfaiyenin suyu tükendi. Yangın mahalline su takviyesi yapan tankerlerin yeniden su getirmesi beklenirken sönmek üzere olan yangın yeniden alevlendi. Haber verilen bina sahibinin Olay yerine gelmek üzere yol çıktığı öğrenilirken, bina sahibinin yakını ve komşuları bu duruma tepki gösterdi. Su taşıyan tankerin gelmesi ile müdahale yeniden başladı.


SABOTAJ SÜPHESİ OLABİLİR


İtfaiyenin yaklaşık 4 saatlik müdahalesi ile güçlükle kontrol altına alınan yangında, bina sahibinin sabotaj talebi üzerine savcılık binadan yangın sonrası inceleme yaptırdı.  İlk gelen raporda sabotaj şüphesi bulunmadığı öğrenilirken bina kullanılamaz hale geldi ve büyük çaplı maddi hasar oluştu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.