Memleket Partisi Tekirdağ’da Çöktü, 183 Üye ve Yönetici İstifa Etti

Memleket Partisi Tekirdağ’da Çöktü, 183 Üye ve Yönetici İstifa Etti

Yayınlama: 30.04.2022
731
A+
A-

Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığında istifa depremi yaşandı.

Tekirdağ İl Yönetim Kurulundan 11 kişi, Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulundan 11 kişi, Hayrabolu ilçe örgütünden 10 kişi, Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulunun tamamı ve İlçe başkanı hem görevlerinden hem de parti üyeliğinden istifa etti. Toplamda, 183 Memleket Partisi üyesi partiden istifa etti.

Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığında görevli Gaye Bilge Çolakoğlu ve Serdar Gelgeç istifalar ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

İL BAŞKANI, GENEL BAŞKANIN İSTEDİĞİ PROFİLDE

Düzenlenen basın toplantısında, Açıklama gerçekleştiren Gaye Bilge Çolakoğlu; ” Halkımızı Memleket Partisi Tekirdağ İl Örgütünde son birkaç günde yaşananlar hakkında bilgilendirme zorunluluğu doğduğundan, aşağıdaki hususları basın ve kamuoyuyla paylaşmak isteriz. İl örgütümüzdeki sorunları genel başkana duyurmak, çözebilmek umuduyla genel başkanın daveti üzerine 25 Nisan 2022 tarihinde genel merkezde yapılan toplantıya katıldık.
Muharrem İnce’nin toplantı esnasında kelimesi kelimesine sarf ettiği ‘’ Az sabredin, CHP yi geri alacağım, ha bu söylediğimi basınla paylaşırsanız, inkar ederim’’ sözleriyle salon adeta buz kesmiş, bizler için toplantı, Memleket Partisi ve Muharrem İnce orada bitmiştir. Bizler sorunun, çalışmayan ve çalıştırmayan, hiçbir krizi doğru yönetemeyip aksine büyüten, hata üzerine hata yapan basiretsiz il başkanı ve bütün hatalarının üzerini örten parti genel sekreterliği olduğunu düşünürken, CHP yi ele geçirme planları için hülle partisi kuran İnce’nin, sorunun ta kendisi olduğuna üzülerek tanıklık ettik. Genel başkanın bu amaçları doğrultusunda, İl başkanının, Genel başkanın istediği profilde bir yönetici olduğu apaçık ortadadır.” şeklinde konuştu.

450 ÜYEDEN 183’Ü İSTİFA ETTİ

Genel başkanın bu söyleminin üzerine, Memleket Partisi Tekirdağ İl Yönetim Kurulundan 11 kişi, Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulundan 11 kişi , Hayrabolu ilçe örgütünden 10 kişi, Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulunun tamamı ve İlçe başkanı hem görevlerinden hem de parti üyeliğinden istifa etmişlerdir. Hayrabolu İlçe Başkanı ve yönetiminin onurları hakkında verecekleri kararı bekliyoruz, istifaları kuvvetle muhtemeldir. An itibarıyla İl Örgütüne kayıtlı üyelerden, yöneticiler dahil olmak üzere toplam 183 kişinin istifası kesindir. Genel Başkan, CHP üzerindeki kişisel siyasi emelleri uğruna yüzlerce insanın emeğini, zamanını ve parasını heba etmiştir. Hakkımızı helal etmiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.