BU MECLİS SON KEZ TOPLANDI

BU MECLİS SON KEZ TOPLANDI

Yayınlama: 08.03.2014
398
A+
A-

 

İL GENEL MECLİSİ SON KEZ TOPLANDI

 

İl Özel İdaresinin son İl Genel Meclis Vali Yerlikaya başkanlığında son toplantısını gerçekleştirdi.


Meclis üyelerinin eksiksiz katıldığı Toplantıda konuşan Vali Yerlikaya " İl Genel Meclisimizde mükemmel hizmetler yapıldı. Reform sayılabilecek çok yeni  hizmet modeline dönüyoruz. 16 büyükşehirle beraber 14 vilayet daha büyükşehir oldu. Tüm Tekirdağ belediyenin hizmet alanı olacak. Biz bu hizmetin sorumluluğunu büyükşehire devrediyoruz. Şehrin gelişmesi açısından bu çok önemli. Bizim şehrimiz üretken bir şehir. Vergide 9. çalışkan bir şehir. Bize faydasının ne olduğunu yakında görmeye başlayacağız.


Biz hep valilik olarak gücümüzü meclisimizden aldık. Artık hizmette bu kadar diyoruz. 11 ilçe belediyesi ve ağabey büyükşehir belediye başkanı büyük bir demokrasi şöleni ile hizmet etmede yolları açık olsun diyoruz. Bugün il özel idare tarihinin son meclis toplantısı. Bu dönemde görev yapan 35 arkadaşımızı ben yürekten kutluyorum. Aramızda çok büyük ve gıpta edilecek bir uyumla çalıştık. Hizmet noktasında istişaresiz adım atmadık.


30 mart itibari ile bu teşkilat tarih sayfasında güzel yerini alacak. Bu şehirde hoş bir seda bırakarak ayrılacak. Meclis Başkanı Orhan Perçinoğlu ve  34 meclis üyesi arkadaşlarımla çalışmaktan çok büyük onur duyuyorum. "dedi.


Toplantının ardından Vali Ali Yerlikaya veda yemeğinde İl Genel Meclis Üyeleri ve Özel İdare çalışanları ile biraraya geldi. Yemekte Vali Yerlikaya'ya İl Genel Meclisine katkılarından dolayı İl Genel Meclis Başkanı Orhan Perçinoğlu tarafından plaket takdim edildi.