Malkara TSO’nun Genç Başkanı Hızlı Başladı

Malkara TSO’nun Genç Başkanı Hızlı Başladı

Yayınlama: 18.12.2022
590
A+
A-

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na seçilen genç iş insanı Tevfik Yamanoğlu, ilk icraatının oda binasını modern bir binaya taşıyarak yüzde yüz doluluk oranına ulaşan Malkara Organize Sanayi Bölgesi’ni genişletmek olduğunu açıkladı.

 

Malkara TSO’nun başkanlığı görevine seçilen Yaman Peynircilik’in sahibi Tevfik Yamanoğlu, projeleri hakkında bilgi verdi.

ODAYA MODERN BİNA KAZANDIRAK

Mevcut hizmet binalarının talepleri karşılamadığını ifade eden Yamanoğlu, “6 Kasım 2022 tarihinde organ seçimleri sonucunda meclis üyelerimiz seçildi. 15 Kasım tarihinde ise meclis üyeleri kendi içinde yönetim kurulunu daha sonra ise şahsım yönetim kurulu başkanı olarak seçildi. 2022-2026 yılı görev süremizde Malkara’mız için yeni bir hizmet binası kazandırmak. Mevcut koşullarımız toplantı konferansları karşılamadığı için ticaretimizin sanayimizin gelişen Malkara’mızda inşallah ticaret ve sanayi odamızı Malkara’da yeni bir hizmet binasına kavuşturmuş olacağız” dedi.

OSB DOLDU, NİTELİKLİ SANAYİ İLE GENİŞLEYECEK

OSB’de doluluk oranın yüzde yüze ulaştığını kaydeden Yamanoğlu, “Organize sanayi bölgemiz şuanda hızlı bir şekilde gelişmektedir. 55 sanayi kuruluşumuz faaliyet göstermekte, yüzde 100 doluluk oranına sahiptir. İnşallah bu çalışma dönemimizde yapacağımız işler arasında en yegane işimiz OSB alanımızın genişlemesi, Türkiye’mizin nitelikli sanayicilerini ilçemize kazandırmak.” Dedi.

PEYNİR VE KÖMÜRÜN BAŞKENTİ MALKARA

Malkara’da son yıllarda yıldızı parlayan peynir ve kömürcülük sektöründeki temsilcilerle istişare ederek Malkara için bu ürünlerin katmadeğerini artıracaklarını söyleyen Yamanoğlu, “Şehrimiz tarım ve hayvancılıkta ön plana çıkarken son yıllarda Ukrayna-Rusya savaşıyla enerji bakımından çok önemli bir yer haline geldi. Bu önemli yere sahip olmasını biz geliştirerek daha iyi konumlara getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Çünkü enerjide dışa bağımlılığımız devam ediyor. Malkara’mızda enerji sektöründe büyük ve kaliteli kuruluşlarımız var. hem kömür hem de peynircilik sektöründe nadide kuruluşlarımız ilçemizde faaliyet gösteriyor. Bu firmalarımızla istişare ederek sahip olduğumuz bu değerleri nasıl geliştiririz diye ülkemizin enerjide dış açığını nasıl azaltırız diye hep birlikte bunu nasıl geliştiririz diye katkıda bulunacağız” diye konuştu.

MALKARA İÇİN HİSARCIKLIOĞLU’NU KAPISINI SIK SIK ÇALACAĞIZ

Malkara ticaret hayatına kazanımlar elde etmek için çalışacaklarını belirten Yamanoğlu, “Kıymetli büyüğümüz TOBB Başkanı Rıfat Hisarcılıkoğlu her ilçedeki oda ve borsalara önem verdiği gibi Malkara’mıza da ayrı bir önem göstermektedir. TOBB Başkanımızla birlikte Malkara’mızdaki ticaret hayatına, ticaret odamıza neler kazandırabiliriz neler yapabiliriz hep istişare halinde olacağız. Buradan Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanımıza selamlarımızı sunuyorum. Bundan sonra hep Malkara’mız için kapsını çalacağız. Sağolsun onlarda bizleri hiç kırmadılar. Malkara’mız için kazandıracağımız yatırımlarda destek olacaklarından hiç şüphemiz yok” dedi.