Mahrem İnfaz Koruma Memurlarına Operasyon 22 Gözaltı

Mahrem İnfaz Koruma Memurlarına Operasyon 22 Gözaltı

Yayınlama: 27.10.2020
635
A+
A-

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı Fetönün mahrem Ceza İnfaz Koruma Memuru yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 22 şüpheli gözaltına alındı.
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı mahrem Ceza İnfaz Koruma Memuru yapılanmasına yönelik soruşturma da, 20 mahrem abinin 2012-2014 yıları arasında kullanmış oldukları operasyonel hatlar (Hizmet hattı olarak adlandırdıkları hatlar) ile ardışık arama yöntemiyle yaklaşık 500 İnfaz Koruma Memuru ile irtibat sağlayıp, bir araya geldikleri tespit edilmesi üzerine Tekirdağ il emniyet müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlar ile Mücadele ekipleri 24 şüpheliyi yakalamak için sabah saatlerinde operasyon başlattı. Şüphelilerden 2’sinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.
Polis ekipleri, Tekirdağ merkezli 14 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonda, 2’si ihraç 22’si halen görevde bulunan mahrem infaz koruma memurlarının bulundukları illerde gözaltına alarak İl emniyet müdürlüğüne getirdi. Gözaltına alınan şüpheliler arasında ihraç edilmiş vergi müfettişi ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde görev yapan bir infaz memuru da bulunuyor