BU MAHALLEDE OTURANLARIN DİKKATİNE

BU MAHALLEDE OTURANLARIN DİKKATİNE

Yayınlama: 09.02.2015
342
A+
A-

 

BU MAHALLEDEN OTURANLAR MUSLUKTAN UZAK DURSUN

 

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(Ajanstekirdag.com)- Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet mahallesi ve civarında oturanlardan, yaklaşık 70 kişi, ishal ve kusma şikâyeti ile hastanelere başvurdu.


Edinilen bilgiye göre Süleymanpaşa ilçesinde içtikleri çeşme suyundan zehirlendikleri iddiası ile ishal ve kusma şikayeti ile hastanelere giden yaklaşık 70 kişi, ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildiler. Konuyla ilgili bilgi veren (TESKİ) Tekirdağ su ve kanalizasyon müdür vekili İbrahim İçöz, “ Önceki gün ilçede yaşanan elektirik kesintileri sonrası bir müddet klorlama yapılamadı. Muhtemelen bu yüzden içme suyu kullanlar etkilenmiş olabilirler” diye konuştu.


İl sağlık müdürü ise konuyla ilgili sağlık müdürlüğü yetkililerinin çalışma yaptıklarını vaka sayısı ve tahlil sonuçlarını valilik aracılığı ile kamuoyuna duyuracaklarını ve ilk yapılan incelemede viral bir salgın olabileceğini belirtti.  Belediye ise yaptığı duyurularla vatandaşların bir süre içme suyu kullanmamalarını istedi.


MALKARA'DA DA AYNI VAKA VAR

Öte yandan Tekirdağ'ın malkara ilçesinde de bazı vatandaşların aynı şikayetlerle devlet hastanesine başvurdukları öğrenildi.