5 DAKİKADA SOYUP KAÇTILAR

5 DAKİKADA SOYUP KAÇTILAR

Yayınlama: 01.01.1970
527
A+
A-

 

KUYUMCUYA GİREN HIZSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

 

Tekirdağ hükümet caddesinde bulunan bir kuyumcu dükkanına sabaha karşı 2 lüks otomobille gelen 3 soyguncu, 180 Bin TL tutarında altınları alarak kaçtılar. Polisin uzun süre kovaladığı zanlılar yakalanamadı. Zanlıların kuyumcuyu soyma anları ise iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.


Tekirdağ’da sabaha karşı hükümet caddesindeki Uğur kuyumculuk adlı iş yerinden alarm sinyali alan ekipler hızla olay yerine gittiler. Ancak geldiklerinde iş yerinin kepenkleri ve kapılarını açık buldular. İş yeri sahibine bilgi veren polis, haber merkezinden soygunu gerçekleştirdiği belirlenen 34 MNG 02, 06 FD 5190 plakalı 2 lüks aracın kaçış yönlerini aldıktan sonra söz konusu otomobilleri yakalamak için kentin çıkış noktasında birkaç yerde barikat kurdular. Polisin dur ikazlarına uymayan soyguncular İstanbul yönüne doğru hızla kaçmaya devam ettiler.

 

OTOMOBİLİ BIRAKIP KAÇTILAR

 

Soyguncuları İstanbul sınırına kadar kovalayan ekipler aşırı hız yapan zanlılara yetişemediler.  güzergâh üzerindeki bölge trafik ve jandarmanın barikatlarını da aşan 3 soyguncu, Silivri’de 06 FD 5190 plakalı otomobili yol kenarına terk edip diğer araçla kaçtılar. Terk edilen otomobilde olay yeri inceleme ekipleri parmak izi aradılar.

 

PİYASA DEĞERİ 180 BİN TL

 

Polisin haber vermesi ile olay yerine gelen iş yeri sahibi Murat Uğur, ilk belirlemelere göre iş yerinden çalınan altın miktarının 2 kilo civarında olduğunu ve 180 bin TL kadar zararı olduğunu belirtti.  Telefonuna alarm sinyali geldiğini ileri süren iş yeri sahibi Murat Uğur, gece saat 03; 40 civarında telefonuna alarm sinyali geldiğini bilgisayardan işyeri kameralarına baktığını ancak bir sorun olmadığını ifade etti. Uğur beş dakika (03;45) sonra yeniden telefonuna alarm sinyali geldiğini bu kez kameralara baktığında vitrinlerin boş, çekmecelerinde açık olduğunu gördüğünü ileri sürdü.

 

ALTINLAR YOLA DÖKÜLMÜŞ

 

Hükümet caddesindeki kuyumcu dükkânına 2 lüks otomobille gelen ve 3 kişi olduklarını tespit edilen soyguncular, demir kepenkleri kestiler ve içerdeki altınları alıp beş dakika içinde geldikleri araçlarla olay yerinde hızla kaçtılar. Zanlılar kaçarken çaldıkları altınların bir kısmını yola düşürdüler. İş yerinin ve civardaki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis olayla ilgili geniş  çaplı soruşturma başlattı.

 

AYNI ARAÇ VE KİŞİLER İSTANBULDA YEDİ AYRI YERİ SOYMUŞ

 

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ’daki soygunu gerçekleştiren 3 zanlı, Tekirdağ’dan önce İstanbul’da çeşitli semtlerde 7 ayrı işyerini daha soyduktan sonra Tekirdağ’a geldikleri ve gecenin son işini burada gerçekleştirdikleri öğrenildi.