BARAJ VE GÖLDE 3 KİŞİ BOĞULDU

BARAJ VE GÖLDE 3 KİŞİ BOĞULDU

Yayınlama: 25.06.2013
260
A+
A-

 

YAZ AYLARININ GELMESİ İLE BOĞULMALAR BAŞLADI

 

Kırklareli’de 2 kişi serinlemek için girdikleri deniz ve gölde boğularak yaşamanı yitirdi. Balık avladığı gölete düşen 1 kişinin de cesedi bulundu.


Kırklareli’nde sıcaktan bunalan 15 yaşındaki Umut Karaman, dün arkadaşlarıyla birlikte Hacı Zekeriya Mahallesi Yeni Bağlık mevkiinde bulunan göle gitti. Yüzme bilmemesine rağmen suya giren Karaman kısa bir süre sonra gölette gözden kayboldu. Arkadaşlarının ihbarı üzerine gelen polis ekipleri Kırklareli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’ne haber verdi. Gölette arama yapan dalgıç polisler kısa bir sürede Karaman’ın cesedine ulaşarak kıyıya çıkardı. Yapılan incelemenin ardından Karaman’ın cesedi Kırklareli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Oğullarının gölette boğularak yaşamını yitirdiğini duyan annesi Zahide Karaman ve babası Nihat Karaman, sinir krizi geçirdi. Karaman çiftine sağlık ekipleri müdahale etti.


20 GÜN ÖNCE BABA OLMUŞTU


Kırklareli’nin Üsküp Beldesi’nde ise 23 yaşındaki Ferdi Akça arkadaşlarıyla birlikte balık tutmak için dün sulama göletine gitti. Balık avlayan Akça, dengesini kaybederek gölete düştü. Bir süre sonra gözden kaybolan Akça’nın bulunması için Kırklareli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile Tekirdağ Su Altı Grup Amirliği’ne haber verildi. Dalgıç polis ekipleri gölete girerek arama yaptı. Yaklaşık 45 dakikalık arama çalışmasının ardından Akça’nın cesedine ulaşan polis ekipleri kıyıya çıkardı. Akça’nın cesedi yapılan incelemenin ardından Kırklareli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Gölete gelen Ferdi Akça’nın babası Recep Akça sinir krizi geçirdi. Baba Akça’yı çevredekiler sakinleştirmeye çalışırken, hayatını kaybeden Ferdi Akça’nın 20 gün önce baba olduğu öğrenildi.


DENİZDE BOĞULDU


25 yaşındaki Sercan Uğur, geçtiğimiz Cumartesi günü arkadaşlarıyla birlikte Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi’nde serinlemek için denize girdi. Bir süre sonra gözden kaybolan Uğur çevredekiler tarafından kıyıya çıkarıldı. Gelen sağlık ekipleri, Uğur’un yaşamını yitirdiğini belirledi. Savcı ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından Sercan Uğur’un cesedi hastane morguna kaldırıldı.