KEMERİ İADE ETTİ

KEMERİ İADE ETTİ

Yayınlama: 25.10.2013
245
A+
A-

 

 

DOPİNG İDDİASI KEMERİNDEN ETTİ.

 

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan, fakat dopingli çıkması nedeniyle kemerin iade edilmesine karar verilen Ali Gürbüz kemeri Edirne Belediyesi görevlilerine teslim etti.


652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste üçüncü kez başbehlivan olarak altın kemerin daimi sahipliğine hak kazanan fakat dopingli çıkmasından dolayı altın kemeri iade etmesine karar verilen  Ali Gürbüz, Edirne Belediyesinden gelen görevlilere kemeri teslim etti.

Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlileri Savaş Vardar ve Korcan Tuna, Ali Gürbüz'ün Muratpaşa İlçesi Soğuksu Mahallesindeki evine gelerek altın kemeri teslim aldı. Savaş Vardar, yaptığı açıklamada, Ali Gürbüz'ün geçtiğimiz haftalarda arka çapraz bağ ameliyatı olduğunu hatırlatarak, "Kendisi evinde istirahat ettiğini belirterek, evinden gelip kemeri almamazı istedi. Bizde evine geldik. Kemeri Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'ye götürüyoruz" dedi.Ali Gürbüz'ün altın kemeri kendilerine emanet olarak verdiğini söylediğini de belirten Vardar, "(Emanet olarak veriyorum ama ben bu kemeri geri alacağım) dedi. Biz de ona (inşallah en kısa zamanda geri alırsın) temennisinde bulunduk" diye konuştu.


Ali Gürbüz de kemeri geri almak için aradıklarında teslim tutanağı ile geri verebileceğini söylediğini bildirdi. Yaklaşık 3 hafta önce ameliyat olduğunu belirten Gürbüz, "Altın kemeri yeniden almak için mücadeleye devam edeceğim, sporu bırakmıyorum" dedi. Bu arada, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan Ali Gürbüz'de doping maddesine rastlanması üzerine alınan altın kemerin  İsmail Balaban'a verilmesi bekleniyor.