TÜFEKLE OYUN ÖLÜM GETİRDİ

TÜFEKLE OYUN ÖLÜM GETİRDİ

Yayınlama: 06.02.2014
259
A+
A-

 

5 YAŞINDAKİ ÇOCUK 9 YAŞINDAKİ KARDEŞİNİ VURDU

 

TEKİRDAĞ'ın Ergene İlçesi'nde 5 yaşındaki erkek çocuğu B.Y., dün akşam evlerinin salonunda babasına ait av tüfeğiyle oynarken, silah ateş aldı ve saçmalar karşısında duran ablası 9 yaşındaki Yağmur Y.'ye isabet etti. Hastaneye kaldırılan Yağmur, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Ergene İlçesi'nde fabrika işçisi Fesih ve Ayşe Y.?nin 3 çocuğundan biri olan B.Y., dün akşam saat 22.30 sıralarında babasının duvarda asılı olan namlusu kesilmiş av tüfeğini koltuğun üzerine çıkarak aldı. Çocuğun evin salonunda oynadığı tüfek ateş aldı. Silahtan çıkan saçmalar B.Y.'nin ablası Yağmur Y.?nin göğsüne isabet etti. Ağır yaralanan Yağmur, o sırada eve gelen babası Fesih Y. tarafından otomobilleÇorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

HASTANEDE ÖLDÜ

Acil serviste yapılan tüm müdahalelere rağmen Yağmur Y. kurtarılamadı. Aile, acıhaberi alınca hastanede sinir krizi geçirdi. Cumhuriyet savcısı ve jandarma ekiplerinin evdeki incelemesinin ardından baba Fesih Y., ifade için jandarma karakoluna götürülürken, av tüfeğine de el konuldu. Tüfekle oynarken ablasının ölümüne neden olan B.Y. ise evin başka bir odasında tutularak dışarı çıkarılmadı. Çocuğun bugün psikolog eşliğinde ifadesinin alınacağı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.