Kadro, Belediye Şirket İşçilerinin de Hakkı !

Kadro, Belediye Şirket İşçilerinin de Hakkı !
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.11.2022
807
A+
A-

Hizmet-iş Sendikası Trakya Şube Başkanı Aykut AKTEMUR; Hükümetin sözleşmeli memurlara kadro vermesinin  sevindirici olduğunu, ancak belediyelerin, yani kamunun asıl işini yapan şirket işçilerinin de kadroya geçirilmesinin iş barışı ve çalışma hayatı için elzem olduğunu ifade etti.

Konu hakkında açıklama yapan Aktemur şu ifadeleri kullandı: Dün akşam Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından sözleşmeli memurlara kadro verilmesi, çalışma hayatının bir sorunun daha çözülmesi ve yararlanacak arkadaşlarımız açısından önemli ve sevindiricidir.  Ancak yerel yönetimlerin yükünü çeken bulunduğu il ve ilçelerde vatandaşımıza hizmet etmek için, yaz kış demeden, afetlerde, salgınlarda en zor şartlarda sahada çalışan, sayıları beş yüz bine yanaşan belediye emekçilerine de kadro hakkı verilmesi gerekir.

“AYRIMCILIK SON BULSUN”

Çalışma hayatının tek tarafı memurların olmadığını ifade eden Aktemur; çalışma hayatı içinde özellikle belediye çalışanların büyük çoğunluğunu oluşturan, yıllarca taşeron olarak çalışan, 2018 yılında belediye şirketlerine geçirilen yüzbinlerce işçinin bugüne kadar çektiği ekonomik ve sosyal sıkıntılarından kurtarılması gerekir. Aynı işyerinde kadrolu işçiler ve memurlarla çalışan ancak hala kamu işçisi görülmeyen, ikinci sınıf insan gibi görülen bu garabet uygulamaya son verilerek şirket işçilerinin gerçek kadroya geçirilmesini İstiyoruz, Belediye İşçileri Kamu İşçisidir. Ayrımcılık Son Bulsun Haklarımız Verilsin.”

REKLAM ALANI