FİRARİ KAÇARKEN VURULDU

FİRARİ KAÇARKEN VURULDU

Yayınlama: 11.10.2013
199
A+
A-

 

 

DUR İHTARINA UYMAYAN FİRARİ VURULDU

 

Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi'ndeki açık cezaevinden firar eden Zafer Çokal, iddiaya göre polisin "dur" ihtarına uymayınca vurularak hayatını kaybetti.


Olay Hatip Mahallesi Kaldırımbaşı Sokak üzerinde meydana geldi. Polis ekipleri, hırsızlık suçundan hüküm giyen ve 4 ay önce Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi'ndeki açık cezaevinden firar eden Zafer Çokal'ın Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde 59 TA 675 plakalı otomobille gezdiği ihbarı aldı. Devriye gezen polis ekibi, plakası polis haber merkezinden bildirilen otomobili fark edince 'dur' ihtarında bulundu.


"DUR" İHTARINA UYMADI, VURULDU


Polisin ihtarına uymayan Zafer Çokal kullandığı otomobili durdurmayıp kaçmaya başladı. Bu sırada peşindeki polislerle kovalamaca yaşandı. İddiaya göre bu sırada Çokal'ı takip eden ekip otomobilinden ateş edildi. Bir süre sonra Çokal kullandığı otomobilini durdurdu. Otomobili kontrol eden ekipler, Zafer Çokal'ın yaralandığını görünce ambulans çağırdı. Çorlu Devlet Hastanesine kaldırılan Çokal, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Otomobilde bulunan Çokal'ın 3 arkadaşı da gözaltına alındı.


SORUŞTURMA BAŞLATILDI


Zafer Çokal'ın ölümünden sonra olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı soruşturma başlattı. Savcı, ekip otomobilindeki 2 polisin beylik tabancasına el koyup balistik incelemeye gönderdi. Polislerin ifadelerinin alınması için de Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmesi talimatını verdi.


Savcı ayrıca olay yeri incelemesini ve delil toplanma işini de jandarmanın yapması talimatını verdi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürü İsmail Bahri Şardağı da olay yerine giderek incelemelerde bulundu.


Olayla ilgili soruşturma sürüyor.