İŞTE CHP’NİN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

İŞTE CHP’NİN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

Yayınlama: 21.02.2014
204
A+
A-

 

 

İŞTE CHP'NİN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy ilçe örgütünün son anda listelerin değiştirilmesini protesto etmek için 2 otobüs ile geldiği CHP Tekirdağ İl binasında yaşanan tartışma ve olaylardan basın mensupları da nasibini aldı.


Yaşananlar üzerine olay yerine giden basın mensupları CHP Tekirdağ İl binasına girip görüntü almaya başladığı anda CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın talimatı ile önce CHP Çerkezköy ilçe Başkanı Saim Özkan’ın müdahalesi, ardından da CHP Tekirdağ Örgütlenmeden Sorumlu İl Yöneticisi Şeref Çetin İl başkanının talimatı ile  basın mensuplarını ite kaka CHP İl Binasından çıkartarak kapıyı suratlarına kapattı.“BASINI KOVMAYLA DEMOKRASİ OLMAZ”


Gazetecileri savunan CHP Çerkezköy örgütünden üyeler ile CHP Tekirdağ İl Yöneticileri arasında tartışmalar sürerken olayların daha fazla büyümemesi adına basın mensupları CHP Tekirdağ İl Binasını terk etti. Yaklaşık olarak yarım saat sonra parti binasından çıkan CHP Çerkezköy örgütü üyelerinden konuyla ilgili açıklamalar gelirken, “Basını böyle içerden kovmayla, basına sansür uygulamayla demokrasi olamaz. Biz sosyal demokrat bir partiyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz” şeklinde konuştu.“BASINI DIŞARI ÇIKARTAN PARTİDEN HİÇBİRŞEY OLMAZ”Bir diğer CHP Çerkezköy Örgütü üyesi ise “Tekirdağ yönetimi basını dışarı kovdu. Sizde buna şahit oldunuz. Basın özgürlüğü diyen bir parti basını dışarı kovuyorsa o partiden hiçbir şey olmaz. Biz Çerkezköylüler olarak basın özgürlüğü istiyoruz. Ayrıca konuşma hakkı istiyoruz. Konuşma hakkı istiyoruz ki haksızlıklara mücadele edelim.” İfadelerini kullandı.Olayların üzerinden saatler geçmesine rağmen CHP Tekirdağ İl Örgütü’nden ne Çerkezköy ilçe örgütünün isyanı ne de Tekirdağlı gazetecilerin ite kaka partiden çıkarılması hakkından bir açıklama yapılmadı.