İLÇELER İÇİN TEMAYÜL 15 ARALIK’TA

İLÇELER İÇİN TEMAYÜL 15 ARALIK’TA

Yayınlama: 10.12.2013
286
A+
A-

 

TEMAYÜL 15 ARALIK’TA

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı bir süredir çeşitli gazeteler ve internet haber sitelerinde belediye başkan adaylarının açıklandığına dair yalan haberlerin yapılması üzerine bir basın açıklaması yayınladı.


 

 

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Tekirdağ’da Belediye Başkan Adayları’nın belirlenmesinde kamuoyu anketlerinin ön plana çıktığını açıklayan Cumhuriyet Halk partisi il yönetimi  , “28 Kasım 2013 Perşembe günü Ankara’da Genel Merkezde, CHP Yerel Seçim Komisyonu üyeleri, İl Başkanımız ve Milletvekillerimizin de katılımıyla yapılan, Kamuoyu Anketlerinin değerlendirildiği toplantıda alınan tavsiye kararları doğrultusunda, 5 İlçede Partimiz adayları belirlenmiş, 6 İlçede’de  Temayül Yoklaması kararı alınmıştır.” İfadelerine yer verildi.


 

 

Aynı Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkan adayının da görüşüldüğü açıklanırken, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile ilgili, “Diğer Büyükşehirlerde olduğu gibi inisiyatifin Genel Başkanımızda olduğu belirtilmiştir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık ettiği, 06 Aralık 2013 Cuma günü yapılan son MYK Toplantısında da 28 Kasım 2013 Perşembe günü alınan tavsiye kararları doğrultusunda 5 İlçe adayımız belirlenmiş,6 İlçede de Temayül Yoklaması kararı alınmıştır. Bu açıklamalar doğrultusunda 6 İlçemizde 15 Aralık 2013 tarihinde Temayül Yoklaması yapılacaktır.” İfadeleri kullanıldı.