BİT PAZARINA NUR YAĞDI

BİT PAZARINA NUR YAĞDI

Yayınlama: 08.11.2013
355
A+
A-

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN TERCİHİ 2. EL EŞYALAR

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde 28 bin kişiyi bulan öğrenci sayısı ile kentte öğrencilerin barınma sorunu başladı. Mevcut özel ve kredili yurtların yetersiz olması nedeni ile bir araya gelerek ev tutan öğrenciler, ev eşyalarını temin etmek için 2. El eşya satan dükkanları tercih ediyorlar.Yurtlarda istedikleri ortamı bulamadıkları için öğrencilerin evleri tercih ettiğini belirten ikinci el satan esnaflar, bir öğrenci evinin 500 ile bin TL arasında değişen fiyatlarda kurulduğunu kaydetti.

           

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kız ve erkeklerin aynı evlerde kalması ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra, Valilik ve emniyet teşkilatı bu konuda çalışmalar başlattığı öğrenildi. Tartışmaların odağına oturan öğrenci evlerinin eşyaları ikinci el ve spot eşya satan dükkanlardan temin ediyorlar.

           

İŞLERİMİZDE YOĞUNLUK VAR

           

Öğrencilerin ikinci el ve spot eşya satan yerlere rağbet ettiğini kaydeden mağaza sahibi Cavit Tokuç, “Burada çok uygun fiyatlarla eşya bulunuyor. Öğrenciler genelde bizi tercih ediyor. Yurtlardan sıkılan öğrenciler evlere taşınıyor. Biz öğrencilerin adlığı eşyaları evlerine kadar götürüyoruz. Bazen kızlı erkekli kalan öğrencileri görüyoruz. Bu sayı son zamanlarda daha da arttı.” dedi. 


HEM GARANTİLİ HEM UCUZ


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi’nde okuyan Ahmet Yıldız isimli bir öğrenci, “Buradan çok kolay eşya alabiliyoruz. Ailemizin gönderdiği paralarla evimizi dolduruyoruz. Afyon’dan üniversite okumak için Tekirdağ’a geldim. Dışarıda bu eşyalar çok pahalı. Bir çamaşır makinesi parasına bütün evin eşyalarını alabiliyoruz. Buralarda sıfır gibi malzeme satıyorlar.” dedi.