MUHALEFETE FİRAVUN BENZETMESİ

MUHALEFETE FİRAVUN BENZETMESİ

Yayınlama: 01.01.1970
272
A+
A-

 

 

MUSA GİBİ KONUŞUP FİRAVUN GİBİ İCRAAT YAPIYORLAR

 

Genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Tekirdağ’da Urfa, Erzurum ve Van derneklerini ziyaret etti. Van’lılar derneğinde konuşan Çelik, Muhalefeti Firavuna benzeterek, Bunlar Musa gibi konuşup, Firavun gibi icraat yapıyorlar dedi.Tekirdağ’daki Vanlıların davetlisi olarak Tekirdağ’a gelen Ak Parti genel başkan yardımcısı Hüseyin Çelik, Tekirdağ yeni sanayi içersinde bulunan bir düğün salonunda Vanlı hemşerilerine seslendi Çelik, Hemşericiliğin başkasına karşı kin ve nefret sonucu doğurmasının kötü bir şey olduğunu belirterek şöyle konuştu. “ Hemşericilik başkasına karşı kin ve nefret sonucuna varmıyorsa iyidir. Ama Vanlıların Vanlıları sevmesi, Edirnelilere Bitlislilere Muşlulara karşı düşmanlık içermiyorsa bu son derece masum bir şeydir olması gereken bir şeydir bir dayanışma örneğidir. Oralar doğdunuz topraklardır bugün siz doyduğunuz topraklarda yaşıyorsunuz. Siz bugün Vanlı Tekirdağlısınız yani Tekirdağ’da oturan Vanlılarsınız siz hem buraya aitsiniz gönlünüzün bir tarafıyla da oraya aitsiniz dedi.
MUSA GİBİ KONUŞUP FİRAVUN GİBİ İCRAAT YAPIYORLARÇelik muhalefete atıfta bulunarak Bunların bakıyorsun ağzından yağ bal damlıyor. Ama gözlerine bakıyorsun yalan söylüyor. Adamın sözleriyle icraatları birbirini tutmadığı zamanda benim sevgili annem Kürtçe derdi ki “ Aynı Musa gibi konuşuyor. Ama firavun gibi icraat yapıyorlar” diye konuştu.Bize Musa gibi konuşup firavun gibi icraat yapan adam lazım değil bize Musa gibi konuşacak ve Musa gibi icraat yapacak yöneticiler lazım diye konuştu.
-ÖNCEKİ BAŞBAKANLAR KULUÇKAYA YATMIŞ GİBİYDİBaşbakan Erdoğan’ın doğuya en çok giden lider olduğunu söyleyen Çelik, Ben bu akşam Ankara ya dönüyorum Çarşamba’ya Van’a gidiyorum. Bir sonraki günde başbakan geliyor. Sayın başbakan başbakanlığının 12.ci yılına girdi. Ben kesin saymadım ama herhalde Van’a en az 20 kere gitmiştir. Ve oralara en çok giden liderdir. Önceden bu böylemiydi. Başbakanlar Ankara’da kuluçkaya otururdu. Yumurtaları soğumasın diye de kalkıp bir yere gitmezlerdi. Bakanlar 5 yıldızlı otellerde şenzloklara uzanarak bakanlık idare ederlerdi ifadesini kullandı.
Kendilerin afra tafra ile talimatlarla genelge ile memleket idare etme iddiasında olan bir ekip olmadıklarını ileri süren Hüseyin Çelik. Çözüm sürecine değinerek kendi hükümetleri döneminde herkesin kendi dilini konuşma özgürlüğü olduğunu söyledi.Çelik, geçmişte ülkeyi yönetenleri eleştirerek, şunları söyledi. “Köy yakmalar, kardeşin hatasından dolayı kardeşi mahkûm etmeler tarihe karıştı Onlara göre, Kürt diye bir şey yoktur. Kürtçe diye bir şey yoktur. Sende yoksun. senin dilinde yok. Kızının adı Berfin olamaz. Zozan olamaz. Eskiden bunlar oluyor muydu? Oluyordu. Bütün bu ırkçılıklar hepsi ak parti ile bitti. Bakın şu anda devlet 24 saat televizyonda Kürtçe yayın yapıyor.
Şimdi bu PKK zihniyeti BDP zihniyeti çıkıp diyor ki bunlar kendiliğinden mi oldu? biz bastırdık canımızı verdik can aldık kan döktük bize bunu taviz olarak verdiler. Değerli hemşerilerim eğer bu böyle olsaydı biz gayri Müslimlerin vakıflarını kendilerine teslim ettik onlar adına eline silah alıp dağa çıkan birisi mi vardı aleviler ile ilgili bir sürü düzenleme yaptık. Aleviler adına eline silah alıp dağa çıkan birisi mi vardı diye sordu.
BİZE BÖLÜCÜ DİYENLER ÜLKEYİ BÖLMÜŞLER
CHP ve MHP’nin Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun yarısında milletvekili olmadığını ileri süren Hüseyin Çelik, Bunlar bize bölücü diyorlar. Aslında zaten ülkeyi kendileri bölmüşler. Sevgili hemşerilerim Ak Parti Hakkari’de de var Edirne’de de var Sinop’ta da var mersinde de var Artvin’de de var Muğla’da da var bizi bölücülükle suçladı CHP, MHP Türkiye’nin yarısında yoktur. Zaten fiili olarak Türkiye’yi bölmüşler. Mesela Şanlı Urfa’dan başlayın Şanlı Urfa’da CHP’nin milletvekili var mı? Benim her sorduğuma yok diyebilirsiniz Mardin’de de yok Diyarbakır’da da yok Afyonda da yok Siirt’te de yok efendim Şırnak ta da yok Hakkari’de de yok Van’da da yok Muş’ta da yok Erzurum’da da yok Ağrı’da da yok Bitlis’te de yok Iğdır’da da yok Türkiye’nin yarısında yoklar MHP aynı şekilde niye, çünkü bu insanlar bütün Türkiye’yi kucaklamıyor.
Biz her türlü ayrımcılığı ayağımızın altına almışız ister Türk ister Kürt ister doğulu ister batılı ana dili ister Türkçe ister Kürtçe. Biz tamamını kucaklayan bir partiyiz dedi.