GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ(VİDEO)

GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ(VİDEO)

Yayınlama: 12.08.2013
419
A+
A-

 

 

GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ

 

Tekirdağ Merkeze bağlı Nusratlı köyündeki bir çiftlikte üzerinde Allah lafzı yazan yumurtalar görenleri hayrete düşürüyor. 


<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/Rgone1hdEqw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Tekirdağ merkeze bağlı Nusratlı köyünde yumurta üretimi yapan bir tavuk çiftliği sahibi 52 yaşındaki Adnan Arsu’ya,  bir müşterisi marketten aldığı yumurtanın üzerinde Arapça olarak Allah lafzının yazdığını söyledi. Çiftlikteki yumurtaları kontrol eden Arsu, çok sayıda yumurtanın üzerinde Allah yazısının olduğunu gördü. Üzerinde Allah yazan yumurtaları alan Arsu, yumurtaları Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen’e gösterdi. Gürlen yumurtaların üzerindeki kabarıklıkları kalemle çizdi. Gürlen bir yumurta üzerinde 4 kez Arapça Allah yazdığını ifade etti.


MÜŞTERİSİ FARK ETTİ


Tekirdağ’da 1979, yılından beri tavukçuluk yaptığını ifade eden çiftliğin sahibi Adnan Arsu, “Uzun yılardan beri yumurta sektöründeyim ilk defa yumurtaların üzerinde Allah yazısı ile karşılaştım. Bir müşterim bana yumurtaların üzerinde Arapça Allah yazdığını söyleyince, bende çalışanlarıma yumurtaları takip etmelerini söyledim. Takibimiz sonucu her gün 3-4 tane Allah yazılı yazılı yumurta bulduk.” dedi.


MÜFTÜ GÜRLEN; ÖRNEKLERİ MEVCUT


Çiftlikte günde 17 bin yumurta ürettiklerini ifade eden Aksu, “Yumurtalardaki yazıyı görünce Tekirdağ müftüsüne götürdüm. Müftü beyde Allah yazdığını doğruladı. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. 1 yumurtada 4 tane Allah yazıyor. Tavuk sanki Allah’ı zikreder gibi 4 kez Allah yazıyor. İnanan, inanmayan insanlar görsün diye herkesle paylaşıyoruz.” dedi.

Yumurtaların üzerinde Arapça olarak Allah yazdığını ifade eden Müftü Mahmut Gürlen, “Allah her şeye kadirdir. Allah isterse taşa da suya da ismini yazar. Bunun örnekleri bolca mevcuttur. Yüce Rabbim Hz Musa Firavun’dan kaçarken nasıl ki Kızıl Denizi ikiye böldü yol açtıysa zaman zaman insanlığa bu tür mucizeler gösterebilir. Bu konuda kaynağımız Kuran ve sünnettir diye konuştu.Merkeze bağlı Nusratlı köyünde yer alan çiftlikte 20 bin tavuk günde 16 bin ile 17 bin arasında değişen yumurta veriyor. Çiftlikteki tavuklara gün boyu arabesk dinletiliyor.