TEKİRDAĞ’DAN GEZİ PARK EYLEMİ

TEKİRDAĞ’DAN GEZİ PARK EYLEMİ

Yayınlama: 02.06.2013
314
A+
A-

TEKİRDAĞ'DA BİNLERCE KİŞİ TAKSİM GEZİ PARK EYLEMİNE DESTEK VERDİ

 

TEKİRDAĞ Tuğlalı parkta toplanan ve sayıları daha sonra yaklaşık  15 bini bulan kalabalık, Taksim'deki Gezi Parkı'nda süren olaylara destek vermek için ellerindeki pankartlarla slogan atıp destek verdi.

Taksim gezi park’daki olaylara destek amacıyla dün akşam saatlerinde çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde duyuru yaptıktan sonra, bugün akşam saat 19;00’da Kent merkezindeki tuğlalı parkta toplanan yaklaşık 15 bin Tekirdağlı, sloganlar atarak eyleme destek verdiler. Polisin müdahale etmediği kalabalık, Tuğlalı parktan köprü başı mevkiine doğru yürüyüşe geçti. Kalabalık, hükümeti ve olaylara sert müdahale eden polise tepki gösterdi. Eyleme CHP il gençlik kolları,  TGB üyesi gençler ve Tekirdağ spor taraftarları de destek verdiler.

AKP İL BİNASINA SİYAH ÇELENK KOYDULAR

Hükümet caddesi üzerinden köprü başına doğru yürüyen kalabalık, Hükümet istifa, ayranımızı içtik de geldik, bir ağaç öldü bir millet uyandı yazılı pankartlar açıp slogan attılar. Güzergah üzerinde bulunan Ak Parti il başkanlığı binasının önüne gelen grup yanlarında getirdikleri, üzerinde “Hükümet istifa” yazan çelengi parti binası önüne bırakıp bir müddet burada slogan atıp beklediler. Polis parti binası önünde etten duvar ördü.

Daha sonra yürüyüşlerine devam eden gruba yol boyunca katılımlar oldu. Köprü başı mevkiinden yürüyerek sahil dolgu sahada bulunan 1 Mayıs alanına gelen kalabalık burada topluca İstiklal Marşımızı okuduktan sonra olaysız şekilde dağıldı.